Reformu partija kopš dibināšanas ziedojumos un citās iemaksās saņēmusi aptuveni pusmiljonu latu
Foto: LETA

Reformu partija (RP) kopš dibināšanas ziedojumos un citās iemaksās saņēmusi aptuveni pusmiljonu latu, liecina aģentūras LETA apkopotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) iesniegtā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers par RP (toreiz - Zatlera Reformu partijas) priekšsēdētāju tika ievēlēts 2011.gada 23.jūlijā jeb tai pašā dienā, kad partija tika nodibināta. KNAB datubāze rāda, ka pirmie ziedojumi sāka partijas kasē ieripot 25.jūlijā. Kopumā kopš dibināšanas partija ziedojumos saņēmusi kopumā 384 643 latus.

2012.gadā kopumā partijai noziedoti vien 17 698 lati, taču šogad pašvaldību vēlēšanu gadā līdz vēlēšanu dienai - 1.jūnijam - ziedotāju ieskaitītie ienākumi strauji pieauga un sasniedza 141 262 latus.

Partijas pastāvēšanas laikā pārskaitītie ziedojumi līdzīgi kā citiem lielākajiem politiskajiem spēkiem bija, sākot ar pāris un beidzot ar vairākiem tūkstošiem latu.
Kopējās vienas fiziskas personas iemaksas šogad kalendārā gada laikā vienai partijai nedrīkst pārsniegt 10 000 latu, bet pērn - 20 000 latu.

Partijas budžetu šajā laikā veidojuši arī citi ienākumi. Tā pagājušā gadā partijas kontā ieskaitīts valsts finansējums - 95 428 lati.

Partijas gada pārskati rāda, ka biedra un iestāšanās naudās šis politiskais spēks 2011.gadā saņēmis 13 883 latus, bet 2012.gadā - 39 687 latus. Par 2012.gada pārskatā minētajiem ieņēmumiem KNAB vēl veic pārbaudes. Cik faktiski partija šogad saņēmusi biedra un iestāšanās naudās, pagaidām nav zināms.

Jau ziņots, ka KNAB apturējis valsts finansējumu Reformu partijai. KNAB lēmumu par valsts finansējuma apturēšanu pieņēma šā gada maija beigās. Partija nolēmusi to pārsūdzēt tiesā.

2010.gadā Saeima pieņēma grozījumus likumā, paredzot no 2012.gada piešķirt valsts budžeta finansējumu politiskajām partijām, par kurām Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā divi procenti vēlētāju - 50 santīmu apmērā kalendārā gada laikā par katru iegūto balsi.

Saskaņā ar likumā noteikto kārtību valsts budžeta finansējums tiek piešķirts politiskajām partijām uz trim gadiem - uz jaunievēlētās Saeimas pilnvaru laiku - no 2012.gada līdz 2014.gadam, veicot tā izmaksu četras reizes gadā - līdz 15.janvārim, 15.aprīlim, 15.jūlijam un 15.oktobrim. "Reformu partijai" šogad no valsts bija paredzēti 95 428 lati.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB Saeima Zatlera Reformu partija Valdis Zatlers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form