Policijas akadēmijas rektore Ārija Meikališa paudusi bažas par augstskolas tālāko nākotni, jo uzskata, ka Iekšlietu ministrijas (IeM) iecerētā akadēmijas reorganizācija, no augstskolas atdalot pirmā līmeņa augstāko izglītību un izveidojot ministrijai pakļautu Policijas koledžu, varētu novest pie Policijas akadēmijas likvidācijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Rektore pārliecināta, ka reorganizācija jebkurā gadījumā izraisītu intelektuālā līmeņa pazemināšanos policistu vidū, tikšanās laikā ar apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK frakcijas deputātiem paudusi Meikališa.

Rektore pieļāvusi, ka reformas "autoru" patiesais mērķis ir novirzīt lielu daļu no augstskolai domātā finansējuma uz budžeta apakšprogrammu, kas paredzēta Valsts policijai, lai varētu vieglāk ar šiem līdzekļiem manipulēt, portālu "Delfi" informēja TB/LNNK preses sekretārs Rolands Pētersons.

"Policijas koledžas atdalīšana no augstskolas dažiem ir vajadzīga, lai ģenerāļiem būtu, kur atsēdēt vecumdienas", teikusi Meikališa.

Rektore skaidrojusi, ka grūti spriest, vai ieceres par izdevīgā vietā izvietotās augstskolas reorganizāciju neatgādina scenāriju skandālam ap Bulduru dārzkopības tehnikumu, kur bija skaidri saskatāmas atsevišķu personu intereses privatizēt skolas vērtīgo zemi, taču situācija esot ļoti dīvaina.

Paralēli augstskolas sadalīšanas plāniem dažādas vēstules Policijas akadēmijai nemitīgi piesūtot aģentūra "Valsts nekustamie īpašumi", pieprasot tai nodot apsaimniekošanā augstskolas nekustamos īpašumus. Tas notiek, neraugoties uz Ministru kabineta rīkojumu, kas uzliek par pienākumu līdz nākamā gada 1.janvārim tikai izstrādāt koncepciju par nekustamā īpašuma apsaimniekošanu, stāstījusi Meikališa.

Savukārt Iekšlietu ministrijas (IeM) pārstāvji skaidro, ka Latvijas Policijas akadēmijas (LPA) struktūrvienības – Koledžas nodaļas - reorganizācija un Valsts policijas (VP) koledžas izveide ir vērsta uz IeM izglītības sistēmas attīstību un nekādā veidā neapdraud LPA pastāvēšanu.

IeM arī kategoriski noraida Meikališas izteikumus par iespējamām nelikumīgām darbībām ar zemes īpašumiem Ezermalas ielā 8, kur pašlaik izvietota LPA. Tieši otrādi – nākotnē šo teritoriju plānots attīstīt, veidojot to par IeM izglītības sistēmas centru. Ezermalas ielā plānots izvietot jaunveidojamo Valsts policijas koledžu, Valsts policijas skolu, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu, kā arī iekārtot speciāli aprīkotus treniņu laukumus policistiem, ugunsdzēsējiem un glābējiem.

LPA Koledžas nodaļas reorganizācija ir nepieciešama arī saskaņā ar nesen pieņemtajiem Augstskolu likuma grozījumiem, kas paredz, ka koledžas ir jāveido kā atsevišķas juridiskas personas, skaidro ministrijas pārstāvji. IeM uzsver, ka darbs pie izglītības sistēmas pilnveidošanas notiek jau sešus gadus. Šajā laikā PHARE projekta ietvaros veikts pētījums par iekšlietu sistēmas izglītības vajadzībām un attīstības virzieniem. Darba gaitā par piemērotākajiem LPA reorganizācijas un VP koledžas veidošanas variantiem tika atzīti divi – reorganizēt LPA Koledžas nodaļu un uz tās bāzes veidot pastāvīgu juridisku personu - Valsts policijas koledžu, ko nodot Valsts policijas padotībā, vai arī veidot Valsts policijas koledžu uz Valsts policijas skolas bāzes. IeM valsts sekretāra vadītā darba grupa šā gada maijā par piemērotāko atzina pirmo risinājumu.

Paredzēts, ka koledža būs VP pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Valsts policijas Policijas skola tiks reorganizēta un pievienota jaunveidojamajai koledžai. Koledža īstenos pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmu, profesionālās tālākizglītības programmu un profesionālās pilnveides programmu.

IeM jau ir saņēmusi no citām ministrijām un valsts pārvaldes iestādēm, tai skaitā LPA, atzinumus ar konkrētiem priekšlikumiem par VP koledžas izveides projektu, un pirmdien, 3.jūlijā, notiks starpministriju sanāksme projekta saskaņošanai.

IeM uzskata, ka Valsts policijas koledžas izveide nodrošinās labāko policijas darbinieku pieredzes efektīvu pārņemšanu. Tas savukārt nodrošinās Valsts policijas darbinieku sagatavošanu dienestam dažādās specialitātēs Valsts policijā – kārtībnieki, eksperti, izmeklētāji un kriminālpolicijas darbinieki, paredzot katrai profesijai standartu, kas nodrošina prasmju un iemaņu kopumu attiecīgā darba funkcionālo pienākumu veikšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form