Reportāža: Zemessardzes amfībiju mācības Daugavas ūdeņos
Foto: DELFI

Nedēļas nogalē Kokneses novada Auliciemā un Daugavā notika peldošo transportieru – amfībiju apkalpes kvalifikācijas uzturēšanas mācības. Šādi transporta līdzekļi Latvijā ir tikai Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 54.inženiertehniskā bataljona rīcībā un portālam "Delfi" bija iespēja klātienē vērot mācības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mācības organizēja šī bataljona Tiltlicēju rota.

Kā portālam "Delfi" pastāstīja Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona Tiltlicēju rotas komandieris, kapteinis Aleksandrs Cviguns: "Tikai praksē redzam ko zemessargi un pati tehnika spēj izdarīt. Mācību laikā imitējām rīcību gadījumā, kad kādai no amfībijām, šķērsojot ūdenstilpni, rodas tehniska rakstura problēmas un cita amfībija veic tās evakuāciju. Veicām arī lielgabarīta kravu pārvešanu pāri ūdenstilpnei."

"Mācībās mēs atsvaidzinājām un trenējām mūsu peldošo transportīdzekļu operatoru iemaņas. Amfībijas var tikt izmantotas pārceltuves izveidei pāri ūdens tilpnei, piemēram, Daugavai, lai nodrošinātu cilvēku vai kravu, tostarp kravas automašīnu, pārvietošanu no viena krasta uz otru," pastāstīja pulkvežleitnants, Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona komandieris Ainārs Rauza.

Šādas kvalifikācijas uzturēšanas mācības notiek ne retāk kā reizi gadā, tādā veidā pārbaudot bataljona spējas pārvarēt atklātas ūdenstilpes.

Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona galvenie uzdevumi ir sniegt inženiertehnisko atbalstu bruņoto spēku vienībām, neitralizēt un iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus Latvijas teritorijā un starptautiskajās miera uzturēšanas operācijās, atbalstīt dabas stihiju vai tehnogēno katastrofu seku likvidēšanu, kā arī veikt citus ar valsts aizsardzību saistītus uzdevumus.

Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona atbildības teritorijā ir Ogres, Ķeguma, Lielvārdes, Ērgļu un Mālpils novadi. Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Zemessardze
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form