Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš aicina iekšlietu struktūras nekavējoties grozīt Latvijā pastāvošo kārtību, kādā tiek glabātas un tiesībaizsardzības iestādēm nodotas deklarācijas par tūristu mītnēs izmitinātajiem ārzemniekiem. Prasība visos gadījumos 24 stundu laikā elektroniski vai rakstiski nodot Valsts policijas rīcībā viesu deklarēšanās veidlapas ir pretrunā ar jaunās valdības deklarācijā skaidri noteikto uzdevumu veicināt tūrisma attīstību Latvijā un vienkāršot ārvalstu viesu deklarēšanās sistēmu Latvijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jautājums jau atkārtoti ir diskutēts valdības līmenī kontekstā ar Latvijas Tūrisma attīstības pamatnostādņu projektu 2009.-2015.gadam un Ārlietu ministrija savas kompetences ietvaros ir pārbaudījusi arī informāciju par spēkā esošajām prasībām attiecībā uz ārzemnieku deklarācijām kaimiņvalstīs, tādējādi pārliecinoties, ka Latvijā noteiktā prasība ir tikai mūsu pašu nacionāla līmeņa birokrātisks šķērslis, kas citur netiek piemērots, informēja Ārlietu ministrijā.

"Vēlos atzīmēt, ka atsauce uz Šengenas konvencijas prasībām šajā gadījumā ir neadekvāta, jo Šengenas konvencija paredz tūristu deklarāciju nodošanu kompetentajām iestādēm tikai gadījumos, ja šīs iestādes to uzskata par vajadzīgu, lai novērstu apdraudējumus vai veiktu tiesvedību", atzīmē Māris Riekstiņš.

Tāpat norādot uz valdības deklarācijā iekļauto būtisko punktu par vīzu izsniegšanas procedūras vienkāršošanu, atbilstoši labās prakses piemēriem Šengenas dalībvalstu vidū, ārlietu ministrs atkārtoti uzsver jau iepriekš pausto nostāju, ka ielūgums nav uzskatāms par obligātu prasību vīzas izsniegšanai trešo valstu pilsoņiem, ņemot vērā, ka šāda pieeja ir noteikta gan Latvijas, gan ES tiesību aktos.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form