Rīgā 216 pārkāpumi fiksēti saistībā ar sniega netīrīšanu no jumtiem un ietvēm
Foto: DELFI

No 1. janvāra līdz 14. janvārim Rīgas pašvaldība konstatējusi 216 pārkāpumus, kas saistās ar nenotīrītu sniegu no personu īpašumā esošo vai apsaimniekoto māju jumtiem un īpašumam piegulošajām ietvēm, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Administratīvā inspekcija noformējusi 67 apskates protokolus – 64 par nenotīrītiem gājēju celiņiem un ietvēm, bet trīs par nenotīrītiem ēku jumtiem.

Savukārt pašvaldības policijā uzsākti 95 administratīvā pārkāpuma procesi saistībā ar nenotīrītu sniegu, no tiem 91 ir par nenotīrītām gājēju ietvēm, taču citi par nenotīrītiem jumtiem, balkoniem vai dzegām, kur izveidojušās lāstekas vai bīstami sniega vaļņi.

Pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi paredz gājēju ietvju un pagalma celiņu attīrīšanu no sniega un ledus, kā arī pretslīdes materiāla kaisīšanu. Sakopšanas darbi veicami katru dienu līdz pulksten 8, nodrošinot gājējiem drošu pārvietošanos.

Pastiprinātas snigšanas un apledojuma veidošanās apstākļos nedrīkst pieļaut sniega kupenu un ledus veidošanos, norāda domē.

Tāpat arī namu īpašniekiem ir jānodrošina sniega un ledus notīrīšanu no balkoniem, lodžijām, būvju jumtiem un lāsteku nolaušanu, lai nepieļautu sniega un ledus krišanu no jumtiem, dzegām, ūdens notekcaurulēm un balkoniem. Savukārt situācijās, kad tiek apdraudēta gājēju un transportlīdzekļu drošība, jāveic bīstamo vietu norobežošana.

Par savlaicīgu ietvju un ēku jumtu neattīrīšanu no sniega un apledojuma Rīgas domes saistošie noteikumi paredz administratīvos sodus. Maksimālais sods fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, bet juridiskām personām – 1400 eiro.

Kā informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), ziemas laikā NMPD regulāri saņem izsaukumus saistībā ar traumām, kas radušās no nenotīrīta sniega. Laikā, kad sniega sega veidojas noturīga, līdzīgi kā šogad, palielinās traumu skaits. Visbiežāk šādās situācijās gūtas nopietnas galvas traumas.

"Slapjš vai apledojis sniegs, lāstekas, kas krīt no augstuma – tas ir smagums, kas uzkrītot virsū var radīt nopietnas un smagas traumas, tās var būt smagas galvas traumas, kaulu lūzumi, asās apledojuma malas, lāstekas var radīt dziļas brūces, var nopietni savainot seju, traumēt acis, tāpat cilvēks var pakrist un gūt kritiena rezultātā vēl arī citas traumas," brīdina dienestā.

Par nenotīrītām ietvēm vai jumtiem iedzīvotāji aicināti ziņot pašvaldības Administratīvajai inspekcijai (67013558; 67026626 vai rdai@riga.lv) vai Pašvaldības policijai (110 vai izmantojot mobilo lietotni).

Rīgas domes Administratīvajai inspekcijai uzdots pastiprināti kontrolēt ietvju attīrīšanu no apledojuma un sniega. Tāpat arī pašvaldības dienestiem, struktūrām un apsaimniekotājiem uzdots atkārtoti pārbaudīt savā atbildībā esošo ietvju un ēku jumtu tīrību.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus šajā laikā būt īpaši uzmanīgiem, pārvietojoties gar ēkām. Arī autovadītājiem pirms spēkrata novietošanas ieteicams pavērst skatu uz blakus esošā nama jumtu.

Gadījumos, ja gājējs uz nedrošas ietves paslīdot būs guvis traumu vai arī no jumta krītošs ledus būs traumējis gājēju vai sabojājis īpašumu (piemēram, automašīnu), cietušais var vērsties pret apsaimniekotāju civiltiesiskā ceļā.

Šādos gadījumos cietušais vai viņa tuvinieki varēs vērsties tiesā, prasot atlīdzināt kaitējumu – gan nodarītos zaudējumus (ārstniecības izmaksas, kompensāciju par darbnespēju, automašīnas remonta izmaksas), gan morālā kaitējuma atlīdzību.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests NMPD Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form