Rīgā 25 hosteļus atzīst par neatbilstošiem ekspluatācijas prasībām
Foto: Pašvaldības policija

Pārbaužu laikā Rīgā 25 hosteļos atklāti dažādi ekspluatācijas pārkāpumi, trešdien, 16. jūnijā, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputātiem ziņoja Rīgas pilsētas Būvvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Jānis Belkovskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt ugunsgrēkā cietušā, nelikumīgi ierīkotā hosteļa Rīgā, Merķeļa ielā 8, ekspluatācija pilnībā pārtraukta. Belkovskis norādīja, ka sākotnēji Merķeļa ielā 8 eksperti bija plānojuši pārtraukt tikai 5. un 6. stāva ekspluatāciju, taču pēc sīkākas pārbaudes pieņemts lēmums ekspluatāciju pārtraukt pilnībā.

Tāpat īpašniekam uzdots ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā veikt bojāto konstrukciju konservēšanu un sniegt skaidru plānu par ēkas tālāko nākotni.

Atkārtoti apsekojot ēku secināts, ka norādes netiek pildītas un ēkā atrodas cilvēki. Kā arī apsekošanas laikā īpašuma iekšpagalmā konstatēts vēl viens patvaļīgi iekārtots hostelis.

Kopumā Rīgā apzināti un apsekoti 53 hosteļi, 28 no tiem nekādi pārkāpumi nav konstatēti, bet pārējos eksperti uzdevuši vai nu pilnībā vai daļēji slēgt telpas, vai veikt patvaļīgas būvniecības seku novēršanu.

Būvvalde, sadarbojoties ar pašvaldības policiju, veic preventīvas pārbaudes, lai sekotu līdzi norādījumu izpildei. Paralēli tiek apsekotas arī citas ēkas, kurās iepriekš konstatēti līdzīgi pārkāpumi.

Lai spētu preventīvi novērst potenciālās bīstamības situācijas, Būvvalde aicinājusi Valsts Ugunsdzēsības un drošības dienestu parakstīt sadarbības memorandu, kurā vienotos par operatīvu informācijas apmaiņu un sadarbību turpmāk.

Tāpat Būvvalde ir vienojusies ar Rīgas pašvaldības policiju par piekļuvi policijas elektronisko notikumu žurnālam, lai varētu preventīvi sekot līdzi policijas pārbaudēm un pēc nepieciešamības sniegt palīdzību, lai apturētu kāda objekta darbību.

Saistībā ar normatīvo regulējumu un tā efektīvu piemērošanu, kas ļautu kontrolējošajām iestādēm piespiedu kārtā nekavējoties apturēt telpu ekspluatāciju, ir notikušas tikšanās ar Ekonomikas ministriju. Šajās tikšanās un darba grupas rezultātā sāktas sarunas gan par hosteļu definīcijas precizēšanu, gan par starpinstitucionālas sadarbības veicināšanu.

Komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola (JKP) norādīja, ka Rīgas pašvaldības iestāžu secinājumi un priekšlikumi tiks virzīti Saeimas darba dienaskārtībā.

Tāpat nepieciešams precīzs plāns, kā pakāpeniski sakārtot Rīgas dzīvojamo fondu un pilnvērtīgi attīstīt mājokļu tirgu, bilda Ozola.

Jau ziņots, ka 28. aprīlī ugunsgrēkā nelikumīgajā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bojā astoņi cilvēki. Glābēji evakuēja 24 cilvēkus.

Kopš 29. aprīļa Rīgā ir notikuši reidi, kuru laikā apsekoti 34 hosteļi, no kuriem 14 telpās ir konstatēta patvaļīga ekspluatācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Rīgas dome Rīgas pilsētas Būvvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form