Rīgā deklarētie politiski represētie saņems 100 eiro svētku pabalstu
Foto: LETA

Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, Rīgā deklarējušās politiski represētās personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki – valsts pensiju saņēmēji, novembrī varēs saņemt svētku pabalstu. Pabalsta apmērs vienai personai ir 100 eiro, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pabalsts tiek izmaksāts tiem rīdziniekiem, kuri savu dzīves vietu deklarējuši Rīgā līdz 2021. gada 1. novembrim (tai skaitā sociālās aprūpes centros dzīvojošiem). Pabalstu piešķir reizi gadā – novembrī, bez iesnieguma un bez ienākumu un materiālās situācijas izvērtēšanas.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, Rīgas domes Labklājības departaments šogad aicina tos rīdziniekus, kuri līdz šim represēto pabalstu saņēma kasē, atvērt bankas kontu un par to iesnieguma formā, kas uzrakstīts latviešu valodā un ir personas pašrocīgi parakstīts, ievietot dokumentu kastē, kas atrodas pie katras no 14 Rīgas Sociālā dienesta klientu pieņemšanas vietām Rīgā.

Iesniegumu var parakstīt arī ar drošu elektronisko parakstu un nosūtīt to uz adresi soc@riga.lv; izmantojot e-adresi (plašāka informācija par e-adreses lietošanu: https://mana.latvija.lv/e-adrese) informēt Rīgas Sociālo dienestu.

Iesniegumā personai obligāti jānorāda vārds un uzvārds, personas kods, adrese, tālrunis, un konta numurs, uz kuru pārskaitīt pabalstu.

Tiem politiski represēto pabalstu saņēmējiem, kuri jau iepriekš saņēma šo pabalstu kontā un konts nav mainījies, Rīgas Sociālajā dienestā nav jāvēršas.

Līdz 2021. gada 8. novembrim represēto pabalsts jau pārskaitīts 2141 rīdziniekam, 2020. gadā pabalstu politiski represētām personām saņēma 2495 rīdzinieki 249 500 eiro apmērā.

Neskaidrību gadījumos informāciju var iegūt, zvanot uz Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055 (ārpus darba laika darbojas balss pastkastīte), kā arī pa Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048.

Jau vēstīts, ka valsts svētki šogad Rīgā tiks svinēti bez plašiem masu pasākumiem.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Pabalsts Rīgas dome Rīgas domes Labklājības departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form