Rīga gatavojas novembrī atsākt nemaksātāju riteņu bloķēšanu autostāvvietās
Foto: DELFI

Rīga gatavojas iecerei no novembra atsākt nemaksātāju riteņu bloķēšanu pašvaldības autostāvvietās.

Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" otrdien preses konferencē informēs par plānu 1. novembrī atsākt riteņu bloķētāju izmantošanu galvaspilsētas autostāvvietās, portālu "Delfi" informēja uzņēmumā.

"Delfi" jau vēstīja, ka Rīgas dome (RD) maijā apstiprināja grozījumus Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanas un lietošanas noteikumos, kas paredz pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" atgriešanos pie prakses bloķēt automašīnu riteņus.

Riteņu bloķētāju uzstādīs sākot ar trešo piemērojamo paziņojumu par neapmaksātu rēķinu. Savukārt transportlīdzekļiem, kuriem nav transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes, bloķētājus piemēros, sākot ar pirmo piemēroto pēcapmaksas paziņojumu.

RD skaidro, ka līdz šim par nenomaksātiem rēķiniem nācies sākt parādu piedziņu, tostarp ceļot prasības tiesā. No ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekļu lietotājiem veikt piedziņu ir vēl sarežģītāk, uzsver dome.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) un Konkurences padome (KP) jau martā aicināja RD grozījumus neapstiprināt. KP un PTAC ieskatā pašvaldība ar šiem grozījumiem nepamatoti radīs nevienlīdzīgus konkurences apstākļus autostāvvietu pakalpojumu tirgū un ierobežos patērētāju tiesības. Turklāt pašreizējais regulējums attiecībā uz piemērojamo sodu apmēru "Rīgas satiksmei" jau tagad nodrošina privilēģijas, jo privātie komersanti nav tiesīgi piemērot līdzvērtīgus soda apmērus. Līdz ar to RD apstiprinātie grozījumi būtiski stiprinās konkurences nevienlīdzību un rupji pārkāps Rīgas pašvaldības konkurences neitralitāti.

PTAC norāda, ka jau iepriekš bloķētāju izmantošanu atzinis par negodīgu, proti, agresīvu komercpraksi un līgumtiesiskajās attiecībās ar patērētājiem par nesamērīgu rīcību. PTAC uzsver, ka šī lēmuma tiesiskums atzīts arī ar Augstākās tiesas spriedumu.

Tags

Konkurences padome Patērētāju tiesību aizsardzības centrs PTAC Rīgas dome Rīgas satiksme

Comment Form