DELFI

Rīgas domē (RD) nolēmts izstrādāt jaunu kārtību bērnu reģistrācijai un uzņemšanai pirmskolas izglītības iestādēs, paredzot vienotas rindas izveidošanu, informē RD.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tā kā Rīgas domes Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komiteja ir saņēmusi daudz ierosinājumu par iespējamām izmaiņām pirmskolas vecuma bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtībā Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, nolemts turpināt darbu pie šī jautājuma sakārtošanas, paredzot vienotas rindas izveidošanu.

"Esam nolēmuši veidot vienotu centralizētu reģistrēšanās kārtību, kas attieksies uz visām Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm. Reģistrēšanas funkciju plānots nodot vienai atsevišķai struktūrvienībai, kurā vecāki varēs piereģistrēt savu bērnu uz jebkuru Rīgas pašvaldības bērnudārzu, vienlaikus norādot vienu vai vairākas vēlamās iestādes, apmācības valodu un laiku, kad būs nepieciešama vieta bērnudārzā. Tiklīdz būs brīva vieta izraudzītajā bērnudārzā, vecāki par to tiks informēti. Tāpat vecāki saņems ziņu, ja, pienākot bērna rindai, vieta būs atbrīvojusies kādā citā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Tad vecāki varēs izlemt - laist bērnu šajā "dārziņā" vai gaidīt, kamēr atbrīvosies vieta viņu izraudzītajā pirmsskolas izglītības iestādē," informē Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejas priekšsēdētājs Juris Zaķis.

Komitejas priekšsēdētājs gan uzsver, ka visu priekšlikumu, kā uzlabot reģistrācijas kartību, izvērtēšanai nepieciešams ilgāks laiks, tādēļ par izmaiņām netiks lemts tuvākajā laikā. Turklāt šādas pirmskolas vecuma bērnu reģistrēšanas kārtības ieviešanai Rīgā nepieciešami vairāki mēneši, jo sadarbībā ar Informācijas tehnoloģiju centru vajag izstrādāt atbilstošus tehniskos risinājumus. "Jāņem vērā tas, ka ir jānodrošina gan datu aizsardzība, gan arī iespēja publiski iepazīsties ar informāciju par vienoto rindu. Tāpat jārada iespēja vecākiem, izmantot elektronisko reģistrēšanos," skaidro komitejas priekšsēdētājs.

Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejas deputātiem vēl arī esot jāizvērtē iespējamās prioritātes attiecībā uz bērnu un viņu vecāku deklarēto dzīvesvietu, priekšroka būtu dodama Rīgas administratīvajā teritorijā deklarētajiem iedzīvotājiem, jānosaka brāļu un māsu prioritātes.

Zaķis norāda, ka līdz jaunu saistošo noteikumu par kārtību bērnu reģistrācijai un uzņemšanai pašvaldības pirmskolas izglītības iestādes pieņemšanai, spēkā būs esošie noteikumi.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form