Rīgā izveidotas divas jaunas ielas
Foto: Publicitātes foto

29. oktobrī ekspluatācijā nodotas divas jaunas ielas Rīgā, "New Hanza" teritorijā – Gustava Kluča iela un Roberta Hirša iela, portāls "Delfi" uzzināja pie nekustamā īpašuma attīstītāja "Pillar".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Abas ielas ir izbūvētas par privātiem līdzekļiem un turpina "New Hanza" teritorijas labiekārtošanas darbus.

Līdz ar jauno ielu izbūvi izveidotas arī bruģētas gājēju ietves, uzstādīti gaismekļi, kas tiek automātiski regulēti atbilstoši dienasgaismas intensitātei, kā arī iestādi 15 koki, kuru stādīšanai izmantotas pazemes koku kastes. Ielām ir divu joslu brauktuves ar autostāvvietām abās ielu pusēs. Maksimālais braukšanas ātrums abās ielās ir 30 kilometri/stundā, turklāt automašīnu ātruma slāpēšanai izbūvēti paceltie krustojumi.

Ielu izbūves darbi tika uzsākti 2019. gada augustā. Abu projekta īstenošanas izmaksas, ietverot arī ielu būvniecības darbus, ir 2,7 miljoni eiro. Kopumā infrastruktūras attīstībā "New Hanza" teritorijā "Pillar" investējis jau vairāk nekā 19 miljonus eiro.

Ievērojot braukšanas ātruma ierobežojumus un prognozējamo sākotnējo satiksmes intensitāti, jaunās ielas ir ērti lietojamas arī velo braucējiem.

Attīstot "New Hanza" teritoriju, ielu pieguļošo zonu labiekārtošanas darbi tiks turpināti līdz ar jaunu ēku celtniecību, tostarp izbūvējot arī veloceliņus. Abas ielas atrodas blakus būvniecības stadijā esošajam biroju centram "Verde", kā arī projektētajam Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam.

Abas izbūvētās ielas ir savā starpā saistītas un savieno Skanstes ielu ar 2018. gadā izbūvēto Mihaila Tāla ielu. "New Hanza" teritorijas ielu nosaukumos ir iemūžināti Latvijai nozīmīgu personu vārdi, kas ar paliekošu devumu katrs savā nozarē nesuši Latvijas vārdu pasaulē.

Gustavs Klucis (1895 -1938) bija plakātists, gleznotājs un viens no zināmākajiem latviešu izcelsmes māksliniekiem pasaulē. Savukārt Roberts Hiršs (1895 – 1972) bija talantīgs uzņēmējs, zīda un mākslīgā zīda audumu ražošanas ieviesējs Latvijā.

Jauno ielu un ar to saistīto infrastruktūras izbūvi veica "Pillar" grupas būvdarbu organizācijas un kvalitātes kontroles uzņēmums "Pillar Contractor", savukārt būvprojektu autori bija projektēšanas uzņēmumi "Pillar Architekten" un "BRD Projekts".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Gustavs Klucis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form