Foto: AFI

Lai saglabātu zaļo vidi Rīgā, par katru apbūves projekta gaitā nocirstu koku, kurš ir sasniedzis vismaz 15 centimetru diametru, projekta īstenotājiem būs jāfinansē trīs jaunu koku iestādīšana.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
To paredz Rīgas attīstības plāna 2006.-2018.gadam pirmā redakcija, kas šodien nodota sabiedriskajai apspriešanai.

Paredzēts, ka būs jāmaksā par trīs jaunu koku iestādīšanu pēc pilsētas ainavu arhitekta izstrādāta apzaļumošanas plāna.

"Zaļās Rīgas" attīstīšanai, veicot jaunu teritoriju apbūvi vai esošo teritoriju pārveidošanu, plānots realizēt arī apzaļumošanas plānu.

Attīstības plānā norādīts, ka pilsētā ir jāveido apstādījumi gar visiem Rīgas ievedceļiem un galvenajām maģistrālēm.

"Daugava kopā ar Ķīšezeru, Juglas ezeru un Buļļupi veido "Zilo Rīgu"," norādīts dokumentā. Taču Rīgas apbūve lielā mērā ir padarījusi šīs vietas iedzīvotājiem grūti pieejamas. Tāpēc plānā ir paredzēti pasākumi, kas ūdeņus pilsētā padarīs cilvēkiem pieejamākus.

Rīgas domes politikai ir jāveicina Daugavas krastu atbrīvošana no ražošanas uzņēmumiem un jāveicina to izmantošana atpūtai un citām krastmalai atbilstošām funkcijām, teikts plānā.

Izteikts priekšlikums, veidojot jaunu apbūvi un ceļus Daugavas kreisajā krastā, nodrošināt to ar sabiedrisko transportu, lai padarītu rīdziniekiem pieejamu Buļļupes krastu un Buļļusalas pludmali.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form