11.novembris Lāčplēša diena Rīgā tiks atzīmēta ar armijas parādi Doma laukumā, svecīšu vakaru Daugavas krastmalā un vairākiem citiem pasākumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Svētkus plkst.12. atklās Rīgas garnizona vienību militārā svētku parāde, kas Brīvības pieminekļa remonta dēļ notiks Doma laukumā.

Parādē piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) štāba orķestris un Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu rota, NBS kaujas karoga vads, divas štāba bataljona rotas, NBS "Latbat" rota un Valsts prezidenta un drošības dienesta rota, kā arī Jūras spēku un Zemessardzes rotas.

Apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) Daugavas krastmalā plkst. 18 rīkos svecīšu vakaru, kuru vadīs aktrise Vera Gribača. Atceres pasākumā ar runām uzstāsies apvienības TB/LNNK priekšsēdētājs Māris Grīnblats, aizsardzības ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, Rīgas domes TB/LNNK frakcijas priekšsēdētājs Aigars Ķimenis un deputāts Juris Dobelis, bet runu starplaikos ar karavīru dziesmām uzstāsies folkloras kopa "Vilki".

Savukārt Sudrabkalniņā paredzēts Rīgas Kurzemes izpilddirekcijas rīkots atceres pasākums, kurā uzrunas teiks Rīgas mērs Andris Ārgalis, Kurzemes rajona izpilddirektors Jānis Aveniņš un Latvijas Nacionālo karavīru biedrības valdes priekšsēdētājs Nikolajs Romanovskis.

Būs orķestra maršs, kurā piedalīsies Zemessardzes un Jūras spēku pārstāvji. Atceres pasākuma noslēgumā tiks nolikti ziedi un aizdegtas svecītes. Sudrabkalniņš ir vieta, kur notika īpaši asiņainas skaitliski pārākās Bermonta armijas kareivju un Rīgas aizstāvju cīņas.

Lācplēša dienas svētku programmā bez oficiālajiem pasākumiem vēl paredzēti seši koncerti Mazajā ģildē, Kongresu namā, VEF Kultūras pilī un citviet.

Savukārt Latvijas vēstures muzejā jau 8.novembrī par godu svētkiem atklāta izstāde "Veltījums Lāčplēša dienai un 18.novembrim", kur var apskatīt Latvijas Kara ordeņa pilnu komplektu. Latvijas Kara ordenis dibināts 1919.gada 11.novembrī, kad latviešu karavīri no Rīgas padzina Bermonta - Avalova karaspēku. Izstādes ietvaros interesenti var noskatīties filmu "Kā tapa Latvijas valsts".

Šajā dienā 1919.gadā no Rīgas tika padzīts Bermonta karaspēks. Lāčplēša diena tiek atzīmēta kā Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas diena.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form