Rīgā Maskavas dārzu plāno pārdēvēt par Latgales parku
Foto: LETA

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja pirmdien, 9. maijā, atbalstīja Maskavas dārza pārdēvēšanu par Latgales parku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gala lēmums par to gan vēl jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Rīgas domes Arhitektūras un pilsētvides dizaina pārvaldes vadītājs Valdis Dombrovskis sēdē skaidroja, ka jautājums skatīts pamatojoties uz 29. martā saņemtu vairāku biedrību lūgumu.

Tas arī vēlāk pētīts Pieminekļu padomē, turklāt pozitīvu atzinumu par pārdēvēšanu sniegusi Ārlietu ministrija un Valsts valodas centrs.

Pret šo ieceri sēdē izteicās deputāts Vladimirs Buzajevs (LKS), kurš savā argumentācijā cita starpā piesauca to, ka Maskava atrodas ģeogrāfiski tuvāk nekā Londona vai Vašingtona.

Tāpat, balstoties prognozē, ka Maskavas dārzs vēlāk būs jāpārsauc atpakaļ, politiķis sacīja, ka ar mērķi "atvieglot pēcnācējiem darbu" sēdē balsos "pret".

Deputāts Jurģis Klotiņš (NA/LRA) savukārt aicināja atbalstīt šo ieceri, argumentējot, ka Rīgā jau ir Maskavas iela un "turpmākajā laikā ar to pietiks".

Turklāt politiķis pieļāva, ka arī Maskavas ielu, iespējams, tuvākajā laikā pārdēvēs. Cita starpā viņš arī norādīja, ka līdz lēmumam par Maskavas dārza pārdēvēšanu dome nebūtu nonākusi, ja Krievija nebūtu uzbrukusi Ukrainai.

Skaidrojot iemeslus, kādēļ mainīts tiek ne tikai vārds "Maskava", bet arī "dārzs", Dombrovskis atzīmēja, ka tradicionāli dārzs ir piesaistīts kādai tā teritorijai nozīmīgai ēkai. Tādēļ šajā gadījumā, saskaņā ar normatīvajiem aktiem, šī vieta būtu saucama par parku.

Ja šāds lēmums tiek pieņemts arī domes sēdē, Teritorijas labiekārtošanas pārvaldei divu mēnešu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas būs jāizvieto virziena rādītājus uz infrastruktūras, kultūras un tūrisma objektiem.

Domē norāda, ka Maskavas dārza sākotnējais nosaukums bija Latgales dārzs. Tā izveide tika sākta 1937. gadā pēc latviešu daiļdārznieka un ainavu arhitekta Andreja Zeidaka projekta. Parks atrodas Maskavas un Balvu ielu stūrī.

Kā ziņots, Rīgas dome iepriekš, 10. martā, ārkārtas sēdē atbalstīja nosaukuma maiņu Antonijas ielas posmam no Kalpaka bulvāra līdz Nikolaja Rēriha ielai, pārdēvējot to par Ukrainas neatkarības ielu.

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Arhitektūra Ārlietu ministrija Krievija Latgale Londona Maskava Rīgas dome Ukraina Valsts valodas centrs Vladimirs Buzajevs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form