Rīgā no 1.jūlija pieaugs rēķini par ūdeni
Foto: PantherMedia/Scanpix

Rīgā no šā gada 1.jūlija vidēji par 1,54 eiro mēnesī pieaugs ūdens rēķini, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes apstiprinātais jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus SIA "Rīgas Ūdens".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar šī gada 1.jūliju "Rīgas ūdens" klientiem maksa par kubikmetra dzeramā ūdens sagatavošanu un piegādi, kā arī par izmantotā ūdens novadīšanu uz attīrīšanas iekārtām un tā attīrīšanu kopā būs 1,28 eiro līdzšinējo 1,025 eiro vietā.

Attiecīgi maksa par ūdensapgādes pakalpojumu kubikmetru būs 0,63 līdzšinējo 0,514 eiro vietā, bet maksa par kanalizācijas pakalpojumu 0,65 eiro līdzšinējo 0,511 eiro vietā. Tarifos nav ietverts pievienotās vērtības nodoklis.

Pēc SIA "Rīgas ūdens" aprēķiniem Rīgas pilsētā mājsaimniecībā vidēji patērē piecus kubikmetrus ūdens mēnesī, tādējādi izmaksas vienai mājsaimniecībai Rīgā vidēji pieaugs par 1,54 eiro mēnesī. Šobrīd spēkā esošais ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifs Rīgā nav mainīts kopš 2007. gada 1.oktobra, kad tarifus apstiprināja Rīgas pašvaldības regulators.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa izmaiņas ir saistītas ar sniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu apjomu samazināšanos, pamatlīdzekļu nolietojumu, elektroenerģijas un remonta izmaksu pieaugumu, kā arī ar nepieciešamajām investīcijām ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu atjaunošanai. 

Ūdensapgādes vai kanalizācijas tīkliem pieslēgto ēku skaits kopš 2007. gada pieaudzis par 3,4% ūdensapgādes pakalpojumiem, par 10% kanalizācijas pakalpojumiem, taču patēriņa apjomi samazinājušies par 15% ūdensapgādes pakalpojumiem, 13% kanalizācijas pakalpojumiem. No kopējā ūdensapgādes pakalpojumu apjoma 75% veido iedzīvotāju patēriņš, līdz ar to ūdens realizācijas apjoma samazinājums ir skaidrojams ar demogrāfisko tendenču izraisītu iedzīvotāju skaita samazinājumu, kā arī ar vidējā ūdens patēriņa samazinājumu uz vienu lietotāju.

"Rīgas ūdens" regulatoram ar iesniegumu izskatīt un apstiprināt jaunu tarifu projektu vērsās 2014. gada janvārī. Iesniegtais tarifu projekts paredzēja 0,65 eiro par ūdensapgādes pakalpojumiem un 0,66 eiro par kanalizācijas pakalpojumiem. Regulators, izvērtējot tarifu izmaksu pamatojumu, norādīja uz nepieciešamību komersantam precizēt izmaksu pozīcijas. Pēc izmaksu precizēšanas kopējās izmaksas tika samazinātas gandrīz par 1 miljonu eiro. 

Tā rezultātā komersanta šī gada maijā iesniegtais koriģētais tarifu projekts samazināja sākotnēji plānotos tarifus par diviem centiem ūdensapgādes pakalpojumiem un vienu centu kanalizācijas pakalpojumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ūdensapgādes pakalpojumu un kanalizācijas pakalpojumu tarifu projekts ir aprēķināts saskaņā ar ,,Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku. Tarifu projektā no kopējām izmaksām 36% veido kapitāla izmaksas, 27% - personāla izmaksas, 10% - remontu izmaksas, 25% - pārējās saimnieciskās darbības izmaksas un 2% - nodokļi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas pils Rīgas ūdens SPRK Ūdensapgāde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form