Rīgā no Vārnukroga dūņu laukiem izved vairāk nekā 4000 tonnu dūņu
Foto: DELFI

No Vārnukroga dūņu laukiem izvestas vairāk nekā 4000 tonnas dūņu, informēja SIA "Rīgas ūdens" pārstāvis Artūrs Mucenieks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iestājoties siltākam laikam, uzņēmums intensīvi turpina bioloģisko dūņu izvešanu no atklātajiem dūņu uzglabāšanas laukiem Vārnukrogā, tukšojot krājtvertnes un atbrīvojot dūņu kartes. Šīs dūņas lauksaimnieki varēs izmantot augsnes kvalitātes uzlabošanai.

Lai uzlabotu Vārnukroga apkaimes vides kvalitāti un ierobežotu smaku izplatību no atklātā dūņu uzglabāšanas rezervuāra, "Rīgas ūdens" jau iepriekš veicis vairākus pasākumus vides prasību nodrošināšanai, tostarp uzstādot sezonālos automātisko smaku izplatības ierobežotājus.

Rīgas pilsētas un arī daļas Pierīgas pašvaldību iedzīvotāju radīto notekūdeņu attīrīšanai un ūdenssaimniecības sabiedrisko pakalpojumu sniegšanas nodrošināšanai 1991. gadā izbūvētā Bioloģiskās attīrīšanas stacija "Daugavgrīva" un 1994. gadā ekspluatācijā nodotie dūņu lauki "Vārnukrogs 2104" ir neatņemama kopējās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas sastāvdaļa.

Notekūdeņu attīrīšanas procesā veidojas bioloģiskās dūņas. Lai nepieļautu to nonākšanu Baltijas jūrā, tās no notekūdeņu attīrīšanas procesa tiek atdalītas un utilizētas. Atūdeņotās dūņas tiek novietotas Vārnukroga teritorijā uzglabāšanai līdz lauksamniecības aktīvās sezonas sākumam, kad tās izmanto augsnes kvalitātes uzlabošanai.

Vārnukroga dūņu lauku darbībā ir deviņas dūņu kartes un divas dūņu krātuves. Dūņu kartes 2006. gadā ir pilnībā rekonstruētas un atbilst visām nepieciešamajām ekspluatācijas prasībām.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas ūdens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form