Rīgā norisināsies kultūras programma visas vasaras garumā; aicina pieteikties radošo industriju pārstāvjus
Foto: DELFI

No 21. jūnija līdz 31. augustam Rīgā pirmo reizi norisināsies Rīgas vasaras kultūras programma ar norisēm un pārsteiguma performancēm vairāk nekā 30 apkaimēs, portālu "Delfi" informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā (RD IKSD).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vasaras kultūras programma izstrādāta, ņemot vērā nepieciešamību pārskatīt ierastos sezonas kultūras pasākumu formātus.

"Šis ir bijis sarežģīts un grūts gads mums visiem, kas atstājis arī milzīgu iespaidu uz cilvēku pašsajūtu, tādēļ ar vasaras kultūras programmu vēlamies iedzīvināt pilsētas publisko ārtelpu un mudināt iedzīvotājus rast prieku, pieredzot Rīgas kultūras organizāciju daudzveidību un talantus drošos apstākļos", uzsver Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Lai mazinātu pulcēšanās riskus, programma tiks organizēta kā virkne netradicionālu kultūras aktivitāšu ar iepriekš neizziņotiem jeb "pop-up" pasākumiem, noformējumu pilsētas skvēros un parkos, izstādēm un norisēm tukšajos skatlogos, koncertiem negaidītās vietās, līdzdalības akcijām, kā arī citu formātu pasākumiem.

Lai izstrādātu programmas piedāvājumu, izsludināts finansēšanas konkurss ar mērķi atbalstīt radošo nozari, kura krīzes apstākļos ir smagi cietusi, kā arī nodrošināt Rīgas kultūras programmas nepārtrauktību un veicināt iedzīvotāju optimismu, mazināt sagurumu, ko radījusi ieilgusī krīze.

RD IKSD aicina radošo industriju pārstāvjus piedalīties programmas veidošanā, iesniedzot projektu pieteikumus līdz 20. aprīlim.

Rīgas vasaras kultūras programmas finansēšanas konkursā aicināti piedalīties radošo industriju pārstāvji – uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas un producenti – ar prioritāti laikmetīgās kultūras piedāvājumam un sadarbības projektiem starp nevalstisko sektoru un valsts vai pašvaldības iestādēm.

Pretendenti var iesniegt ne vairāk kā trīs projektu pieteikumus uz vienu vai vairākām norises vietām. Viena projekta īstenošanai tiks piešķirts finansējums līdz 15 000 eiro. Konkursā pieejamais kopējais finansējums ir 400 000 eiro apmērā.

Konkursa nolikums un saistītie dokumenti pieejami tīmekļa vietnē kultura.riga.lv sadaļā "Finansēšanas konkursi".

Jau ziņots, ka pērn vasaras sezonā Tērbatas iela tika atvēlēta tikai gājējiem. Šogad šādas aktivitātes gan plānotas nav.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītība Rīgas dome Vasara
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam