Rīgā palielinās pabalstus pilngadību sasniegušiem bāreņiem
Foto: Pixabay

Rīgas dome trešdien, 10. martā, pieņēma izmaiņas saistošajos noteikumos, kas paredz pilngadību sasniegušiem bāreņiem palielināt pabalstu patstāvīgas dzīves sākšanai, vienreizēju pabalstu sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei un pabalstu ikmēneša izdevumiem mācībās sekmīgiem bāreņiem, kā arī lielākus dzīvokļa pabalsta aprēķināšanai izmantojamos ar dzīvojamās telpas lietošanu saistīto izdevumu segšanas normatīvus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grozījumi paredz, ka vienreizējs pabalsta patstāvīgas dzīves sākšanai nedrīkstēs būt mazāks par 218 eiro un personām ar invaliditāti kopš bērnības tas nedrīkstēs būt mazāks par 327 eiro.

Vienreizējā pabalsta sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei sakarā ar patstāvīgas dzīves uzsākšanu apmēru plānots palielināt līdz 820,05 eiro. Pabalsts ikmēneša izdevumiem bārenim – sekmīgam mācību iestādes audzēknim nedrīkstēs būt mazāks par 109 eiro mēnesī un personām ar invaliditāti kopš bērnības tas nedrīkstēs būt mazāks par 163 eiro mēnesī.

Saskaņā ar veikto komunālo pakalpojumu cenu izpēti bāreņu iesniegtajos komunālo pakalpojumu sniedzēju izrakstītajos rēķinos, tiks paaugstināti arī dzīvokļa pabalsta aprēķinā ietveramo izdevumu segšanas normatīvi.

"Atbalsts bērniem un jauniešiem, kuri palikuši bez vecāku gādības, ir pašvaldības atbildība. Jo īpaši svarīgs ir atbalsts šiem jauniešiem, sākot patstāvīgu dzīvi, tādēļ to nepieciešams palielināt. Īpašs gandarījums arī, ka šo atbalstu jaunieši var saņemt, tieši vēršoties Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienībā "Jauniešu atbalsta centrs", jo tas ir vienkāršāks un jauniešiem saprotamāks veids, kā saņemt palīdzību," pauž Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Pabalsts Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form