Foto: LETA
Rīgā saslimstība ar Covid-19 pieaug straujāk nekā Latvijā kopumā, piektdien paziņoja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viņš norādīja, ka Rīgā saslimstība ir augstāka nekā kopā Latvijā, un situācija pasliktinās straujāk nekā valstī kopumā.

Analizējot datus par aktīvajiem saslimšanas uzliesmojumiem, Perevoščikovs norādīja, ka šobrīd ir zināmi 10 aktīvie Covid-19 uzliesmojumi, kuros ir pieci un vairāk saslimšanas gadījumi ārpus Rīgas un Pierīgas reģionā.

Visvairāk šādu gadījumu ir Daugavpilī, neraugoties uz to, ka situācija tur kopumā ir stabilizējusies.

Viņš norādīja, ka Kuldīgas novadā jau divas nedēļas ir vērojama saslimšanas samazināšanās tendence. Jau ziņots, ka Kuldīgas pilsētā un novadā bija ieviesti papildu epidemioloģiskās drošības pasākumi un veikta mērķtiecīga testēšana, jo bija straujš saslimšanas pieaugums.

Kopumā Latvijā slimība turpina izplatīties, par ko liecina arī pozitīvo testu īpatsvars. Perevoščikovs norādīja, ka pagājušajā nedēļā, no pirmdienas līdz piektdienai, tie bija 2,3%, bet šonedēļ jau 2,9% pozitīvu testu.

Covid-19 saslimšanas pieaugums vērojams visā Eiropas Savienībā, savukārt, salīdzinot ar citām valstīm, Latvijas kumulatīvais rādītājs jeb saslimušo cilvēku skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir trīs reizes mazāks nekā kopumā Eiropā, norādīja Perevoščikovs.

Jau ziņots, ka pēdējā diennaktī veikti 4759 Covid-19 testi, reģistrēti 148 jauni saslimšanas gadījumi, kā arī viens nāves gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija. Šis ir līdz šim lielākais vienā diennaktī konstatēto saslimšanas gadījumu skaits.

Mirušais bija vecuma grupā no 30 līdz 35 gadiem.

Preses konferencē piektdienas pēcpusdienā SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs skaidroja, ka, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, mirušajam cilvēkam nav bijušas citas zināmas blakus slimības.

Viņš norādīja, ka Covid-19 infekcija arī veseliem cilvēkiem var beigties ar smagāku klīnisko norisi.

Sākumā saslimušajai personai bija vieglāki simptomi, vēlāk stāvoklis pasliktinājās un bija grūti ar šo cilvēku kontaktēties, atklāja Perevoščikovs.

Jau ziņots, ka Latvijā kopā veikti 382 949 izmeklējumi, saslimušas 3204 personas un 1329 izveseļojušās, 42 mirušas.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem aizvadītajā diennaktī sasniedzis 3,1%, norāda SPKC.

Nedēļas sākumā Perevoščikovs skaidroja, ka triju nedēļu laikā pozitīvo testu skaits Latvijā pieaudzis no 0,2% līdz 2,2%. Novērots arī tas, ka inficēto skaits pieaudzis septiņas reizes.
Pavasarī eksperti norādīja, ka kritisks rādītājs ir 3% pozitīvu testu, taču tagad Eiropas Savienības eksperti ir vienojušies par robežrādītāju 4%.

"Ja četri vai vairāk procenti no visiem testiem ir pozitīvi, tad var uzskatīt, ka slimība izplatās sabiedrībā diezgan plaši," norādīja Perevoščikovs. Pagājušajā nedēļā Latvijā šis rādītājs bija 2,2%.

Aizvadītajā diennaktī stacionēti vēl seši Covid-19 pacienti, vēsta Nacionālais veselības dienests (NVD).

Kā liecina NVD informācija, kopā stacionāros ārstējas 63 pacienti: 54 ar vidēji smagu slimības gaitu, deviņi ar smagu slimības gaitu.

Kopumā no stacionāra izrakstīti 277 pacienti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!