Rīgā tiksies Svētā Kapa bruņinieki
Foto: Willtron / cc

Šajā nedēļas nogalē notiks Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas dibināšana un pirmo biedru iecelšana bruņinieku kārtā. Šāds notikums Latvijā nav bijis jau vairākus gadu simtus. Visdrīzāk kopš laika, kad tika likvidēts Livonijas ordenis, portālu "Delfi" informēja Jeruzalemes Svētā kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas vadītājs Jānis Smelters.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par godu ordeņa Latvijas nodaļas dibināšanai un jauno bruņinieku investitūrai Latviju divu dienu vizītē apmeklēs ordeņa Lielmestrs Kardināls O'Braiens. Tāpat gaidāmi ciemiņi no citām ordeņa nodaļām.

"Vai tas nozīmē, ka Rīgas ielās pastaigāsies bruņās tērpti krustneši baltos apmetņos? Visdrīzāk tomēr nē, jo mūsdienās ordeņa misija ir būt par labdarības organizāciju, un cīņas vairs netiek izcīnītas ar zobeniem rokās, bet gan ar atbalstu kristiešiem, kuri mīt Svētajā Zemē. Būt par kristieti Jeruzalemē nav viegli, jo šai nelielajai kopienai (2-4% no kopējā iedzīvotāju skaita) jābūt ar pietiekami lielu pašapziņu un konkurētspēju, lai varētu nodrošināt iztiku sev un savām ģimenēm. Tieši šim mērķim Svētā kapa bruņinieku ordenis Jeruzalemē un tās apkārtnē būvē skolas, bērnudārzus, garīgos seminārus un nodrošina to uzturēšanu," norāda Smelters.

Jaunie bruņinieki, kuri kļūs par Latvijas nodaļas aizsākumu un kodolu, ir cilvēki, kas jau iepriekš ir darbojušies dažādās ar katoļu baznīcu saistītās organizācijās. Viņu vidū ir arī priesteris Andrejs Mediņš.

Īpašā vakara ceremonijā, kura 28.novembra vakarā norisināsies Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā Rīgā, kandidāti saliks savus solījumus. Ar šiem solījumiem viņi tiek aicināti vairāk izrādīt ticību Kristum un savu kristieša dzīvi saskaņot ar šiem solījumiem.

Svinību galvenais notikums risināsies sestdien, 29.novembrī Sv. Jēkaba katedrālē Rīgā. Tā iesākumā skanēs kora "Latvija" adventes ieskaņu koncerts diriģenta Māra Sirmā vadībā. Pēc koncerta sekos jauno bruņinieku iecelšanas ceremonija un dievkalpojums, kuru svinēs kardināls O'Braiens.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form