Rīgas 71. vidusskolas direktors nepārkāpa Covid-19 drošības prasības, secinājis pašvaldības departaments
Foto: DELFI

Rīgas 71. vidusskolas direktors pērn rudenī nepārkāpa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumus – tā pēc situācijas izvērtējuma un direktora paskaidrojuma secināja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD), portālam "Delfi" apliecināja departamenta pārstāve Indra Vilde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pērn oktobrī Rīgas 71. vidusskolas direktors Andrejs Rižikovs saslima ar Covid-19. Tajā pašā laikā skolā infekcijas slimība izplatījās arī starp citiem skolotājiem – saslima desmit pedagogi un divām klasēm, kam direktors vadīja stundas, nācās atrasties karantīnā, iepriekš vēstīja portāls "Delfi"

"Departaments, analizējot un izvērtējot situāciju, pieprasīja skolas direktora paskaidrojumu," pauda Vilde, norādot, ka paskaidrojumā direktors izklāstīja hronoloģisku notikumu secību un pamatoja savas darbības, proti, to, kad sāka strādāt attālināti, kad, pamatojoties uz ārsta atzinumu, atvēra darba nespējas lapu.

Vilde, jautāta, kā departaments izvērtēja Rīgas 71. vidusskolā notikušo, atbildēja, ka "departamenta speciālisti runāja arī ar skolas pedagoģisko personālu un uzklausīja viņu situācijas izklāstu".

Lai gan "Panorāma" iepriekš norādīja, ka skolas direktors Rižikovs vairākas dienas nācis uz darbu apslimis, un pēc tam gan viņam, gan vairākiem citiem skolas darbiniekiem atklāts Covid-19, RD IKSD informēja, ka pirms skolas darbiniekiem konstatēja Covid-19, skolā bija informācija arī par kāda skolēna saslimšanu.

"Vienlaicīgi pozitīvas Covid-19 analīzes tika konstatētas diviem darbiniekiem, pēc tam vēl pāris darbiniekiem. Kurš ir infekcijas izplatītājs, to, protams, nevar pierādīt. Kurš ir infekcijas nēsātājs, kurš izplatītājs, un vai tā vieta ir skola vai vietas ārpus skolas, tas nav viennozīmīgi konstatējams," portālam "Delfi" norādīja Vilde.

Portālam "Delfi" Rīgas 71. skolas direktoru Andreju Rižikovu pa skolas mājaslapā norādīto kontaktinformāciju sazvanīt neizdevās.

Neilgi pēc tam, kad medijus pāršalca ziņa par to, ka Rīgas 71. vidusskolā, iespējams, pārkāpti epidemioloģiskās drošības pasākumi, RD IKSD ieviesa tālruni un e-pastu anonīmiem ziņojumiem par Covid-19 situāciju pašvaldības izglītības iestādēs.

Kā norādīja Vilde, RD IKSD dienā saņem vienu līdz diviem ziņojumiem no iedzīvotājiem. Reizēm dienā saņemot pat piecas sūdzības, bet tas esot retums. Vairākums anonīmo ziņojumu ir par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu pirmsskolas izglītības iestādēs, turklāt mēdz būt gadījumi, kad par vienu un to pašu izglītības iestādi ziņo vairāki vecāki.

"Piemēram, vecāki sūdzas, ka ierobežojumu dēļ netiek bērnudārza telpās, lai paši varētu pārģērbt bērnu," vēstīja Vilde, norādot, ka šādos gadījumos šos ziņojumus pārsūta izglītības iestādēm, lai pārkāpumus novērstu, ja tādi ir.

"Tāpat par šiem ziņojumiem tiek informēti departamenta atbildīgie speciālisti – gan pirmsskolu nodaļā, gan skolu nodaļā, attiecīga saņemtā informācija nodota tiem speciālistiem, kuru pārraudzībā ir konkrētas jomas iestādes, tostarp interešu izglītības iestādes, kā arī mūzikas, mākslas un sporta skolas," paskaidroja RD IKSD pārstāve.

Tāpat anonīmos ziņojumus nodod vecāki, kuri uzskata, ka skola neievēro valstī noteiktos ierobežojumus. "Ir sūdzības arī par pārtikas pakām, kad vecāki izsaka neapmierinātību par paciņu saturu. Ja ziņotājs ir atstājis kādas koordinātes, tad departamenta atbildīgie speciālisti skaidro, ka pārtikas paku produktu uzturvērtības noteiktas Ministru Kabineta noteikumos, kas paku veidotājiem ir jāņem vērā," pauda Vilde.

Tāpat RD IKSD saņem sūdzības par privātajām pirmsskolām. "Arī tādos gadījumos informāciju nododam iestādei, par kuru saņemtas sūdzības. Piemēram, ir bijušas sūdzības, ka privātie bērnudārzi pieprasa pilnu samaksu, lai gan bērns iestādi neapmeklē, kā arī tiekot palielināta maksa, kad bērns sasniedzis 5 gadu vecumu. Zvana arī vecāki par privātskolām un ziņo, ka netiek izsniegtas pārtikas pakas," informēja departamentā.

Pēc tam, kad Rīgas domes ieviesa šo anonīmo ziņojumu tālruni un Rīgas domes un departamenta vadība publiski informēja par iespējamiem epidemioloģisko noteikumu pārkāpumiem, situācija izglītības iestādēs esot uzlabojusies, norādīja Vilde.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Izglītība Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form