Rīgas vēsturiskā centra (RVC) saglabāšanas un attīstības plāna trešā redakcija joprojām paredz apbūvi Līvu laukumā un skvērā pie Doma laukuma, kaut arī iepriekš ar Rīgas domes lēmumu tika uzdots šīs vietas noteikt kā neapbūvējamas, liecina plāna trešā redakcija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
RVC saglabāšanas un attīstības plāna trešajā redakcijā teikts, ka laukumus nepieciešams "labiekārtot", veidojot jaunu apbūvi Līvu laukumā gar Kaļķu ielu un skvērā pie Doma laukuma, kur patlaban atrodas alus dārzs.

Pilsētas attīstības departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Ābeltiņa aģentūrai LETA norādīja, ka apbūve teritorijās pie Doma un Līvu laukumiem tika izpostīta Otrā pasaules kara laikā un pēc tā. Šīs teritorijas apbūvēt paredz arī patlaban spēkā esošais pilsētas attīstības plāns.

Viņa norādīja, ka RVC saglabāšanas un attīstības padome aicinājusi speciālistus izvērtēt jautājumu par minēto teritoriju apbūvi. Pilsētplānošanas, būvniecības un arhitektūras speciālisti atzinuši, ka apbūve tur jāparedz, lai atjaunotu pilsētas struktūru.

Arī ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītāju Juri Dambi panākta vienošanās, ka plānā Līvu laukuma daļu un skvēru pie Doma laukuma paredzēts apbūvēt, lai sakārtotu laukumu telpiskās robežas.

Noteikts, ka šo teritoriju plānošanas un arhitektūras uzdevumā jāiekļauj prasība par starptautiska arhitektūras konkursa organizēšanu, būvniecības ieceres publisko apspriešanu un maketēšanu mērogā 1:1 dabā.

Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem būs iespēja izteikties un izvērtēt apbūves ieceri, kā arī tā tiks veikta atbilstoši starptautiskajiem standartiem, norādīja Ābeltiņa.

Kā ziņots, martā, pieņemot RVC saglabāšanas un attīstības plāna otro redakciju, Rīgas domes deputāti nolēma, ka tajā jāveic izmaiņas, neparedzot apbūvi Līvu laukumā un skvērā pie Doma laukuma.

Ņemot vērā aizliegumu apbūvēt skvēru pie Doma laukuma, SIA "Doma investīcijas", kas bija paredzējusi tur būvēt viesnīcu, draudēja no Rīgas domes piedzīt zaudējumus 6,7 miljonu latu apmērā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form