Rīgas bīstamākie grausti: Top 5
Foto: Publicitātes foto

Rīga ir pazīstama ne tikai ar saviem arhitektūras šedevriem, bet arī graustiem un pamestiem namiem, kādi atrodami teju visās galvaspilsētas ielās. Jau pāris gadus bīstamākie no tiem tiek piespiedu kārtā sakārtoti vai nojaukti, tomēr daudzi joprojām ir redzami gan pilsētas vēsturiskajā Centrā, gan citviet Rīgā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Nevienam politiķim nevajag ticēt, ka vispār nebūs graustu. Tā nav un nebūs nevienā pilsētā nekur pasaulē. Mūsu pats galvenais uzdevums ir novērst viņu bīstamību," portālam "Delfi" skaidro Rīgas domes Īpašumu departamenta direktors Oļegs Burovs.

Viņš stāsta, ka graustus dome iedala četrās kategorijās, no kurām divās ir bīstamie - grausti ar augstu drošības apdraudējuma pakāpi, un grausti, kas rada sabiedriskās kārtības apdraudējumu. Tāpat ir grausti, kas degradē vidi. Pēdējā kategorijā tiek ieskaitītas visas tās ēkas, kuras netiek pienācīgi apsaimniekotas un drīz var nokļūt kādā no bīstamo graustu kategorijām. Arī bēdīgi slavenais Marijas ielas grausts patlaban ir sakārtots, taču notiekot regulāra uzraudzība, lai tas atkal nekļūtu bīstams.

Galvaspilsētā kopumā ir apzināti 445 grausti, no kuriem 89% pieder privātajiem īpašniekiem. "Lielākā daļa no šiem privātajiem graustiem ir uzskatāmi par bīstamiem sabiedrībai," stāsta O. Burovs. Viņš skaidro, ka cīņa ar graustiem praktiski ir cīņa ar privātīpašniekiem. Ar dažiem sadarbība izvēršoties veiksmīga, ar citiem ne, bet visbezcerīgākie esot tie gadījumi, kad īpašums ir "iesprūdis" ilgstošā tiesvedībā vai pieder daudziem īpašniekiem.Portāls "Delfi" iepazīstina ar pieciem bīstamākajiem galvaspilsētas graustiem, kā arī citiem, kuri par tādiem drīz var kļūt:

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form