Rīgas dome bezmaksas laikraksta 'Rīga.lv' drukāšanai tērēs 466 050 eiro
Foto: LETA

Bezmaksas laikraksta "Rīga.lv" 12 izdevumu drukāšanai Rīgas dome turpmāko 18 mēnešu laikā tērēs 466 050 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā publicēto informāciju iepirkuma konkursā piedalījušies divi pretendenti, no kuriem par izdevīgāko atzīts SIA "Dardedze Hologrāfija" piedāvājums.

Jau ziņots, ka nodibinājums "Rīga.lv" ar domes 7.oktobra lēmumu izveidots, lai izdotu bezmaksas laikrakstu un uzlabotu pašvaldības mājaslapas saturu. "Riga.lv" tirāža plānota 325 000 eksemplāru. Laikrakstam būs 68 lappuses.

Rīgas domes vadība laikraksta veidošanu pamato ar nepieciešamību rīdziniekiem nodrošināt pēc iespējas plašāku informāciju par izglītību, sociālajiem jautājumiem, par to, kā siltināt mājas, par komunālo jomu, par domes pieņemtajiem lēmumiem un citiem jautājumiem.

Nodibinājuma valdē iecelts bijušā Rīgas vicemēra Ainara Šlesera partijas LPP/LC bijušais preses sekretārs Ģirts Dripe, kurš tagad domē ir Amerika padomnieks, kā arī Rīgas domes Finanšu departamenta direktora biroja vadītājs Andris Konošonoks un bijusī žurnāliste Aleksandra Gluhiha.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs iepriekš uzsvēris, ka Rīgas domes departamenti, struktūrvienības, kapitālsabiedrības izdod bukletus un skrejlapas kopumā par 569 000 eiro gadā. "Rīga.lv" mērķis ir pārtraukt šo informatīvo izdevumu drukāšanu un visu informāciju ielikt avīzē. Nodibinājuma valdes uzdevums būs izdot laikrakstu uz ietaupījuma rēķina, kas radīsies, kad domes kapitālsabiedrības pārtrauks izdot bukletus.

Opozīcijas partiju "Vienotība" un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK deputāti iebilda, ka laikraksts tiks izdots divās valodās, norādot, ka šāda rīcība ir pretrunā ar Valsts valodas likumu, kas nosaka, ka valsts un pašvaldības institūciju un uzņēmumu izplatītajai informācijai jābūt latviešu valodā.

Tāpat opozicionāri kritizēja, ka projekta finanšu plūsma ir necaurskatāma, jo nodibinājums tiks finansēts arī no Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību - "Rīgas ūdens", "Rīgas satiksme", "Rīgas namu pārvaldnieks" - līdzekļiem, līdz ar to izsekot reālajām "Rīga.lv" izmaksām nebūs iespējams.

Šogad iznākuši jau divi laikraksta numuri. Par katru no tiem iepirkuma konkursi tika izsludināti atsevišķi, un abos gadījumos tie noslēdzās par līdzīgu summu - nepilniem 39 500 eiro jeb kopumā par 79 000 eiro.

Kā liecina "firmas.lv" informācija, "Dardedze Hologrāfija" pēdējos trīs gadus strādājusi ar augošu apgrozījumu, taču peļņa nedaudz samazinājusies. 2010.gadā uzņēmums strādājis ar 4,5 miljonu eiro apgrozījumu un 465 000 eiro peļņu, 2011.gadā pie piecu miljonu eiro apgrozījuma peļņa bijusi 381 000 eiro, bet 2012.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 5,4 miljonus eiro, kamēr peļņa nokritusies līdz 185 500 eiro.

"Dardedze Hologrāfija" 75% apjomā pieder Guntim Vucenam, 20% uzņēmuma daļu pieder Laurai Ikauniecei, bet 5% - Rolandam Griškēvičam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Laura Ikauniece Nils Ušakovs Rīga Rīgas namu pārvaldnieks Rīgas satiksme Rīgas ūdens Vienotība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form