Rīgas dome pieņem grozījumus pašvaldības nolikumā, paredzot mēram trīs vietniekus
Foto: Shutterstock

Šodien Rīgas dome pieņēma grozījumus Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā, paredzot, ka Rīgas mēram Mārtiņam Staķim (APP) būs trīs vietnieki.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Visa koalīcija nobalsoja par šīm izmaiņām, pret bija 15 deputāti un atturējās četri.

Līdz šim pašvaldības nolikumā bija paredzēts, ka Rīgas domes priekšsēdētājam ir divi vietnieki. Tas nepieciešams, lai varētu īstenot jaunās Rīgas domes koalīcijas vienošanos par trīs vicemēru amatu izveidošanu.

Kā norādīts lēmumprojektam pievienotajā paskaidrojuma rakstā, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka mēnešalga 2021. gadā būs 3281 eiro. Izveidojot trešo Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka amatu, kopā gadā būs nepieciešami papildu finanšu līdzekļi 48 857 eiro.

Gadījumā, ja kāds no Rīgas domes priekšsēdētāja vietniekiem tiktu ievēlēts par Rīgas domes pastāvīgās komitejas priekšsēdētāju, viņam būtu tiesības izvēlēties saņemt atalgojumu par vienu no minētajiem amatiem.

Grozīts arī nolikuma punkts, paredzot, ka Rīgas domes patstāvīgo komiteju vadītāju vietnieka amats var būt algots. Līdz šim Rīgas domes komiteju vadītāju vietnieka amats nebija atalgots.

Arī šī ir koalīcijas vienošanās. Turklāt koalīcija vienojās, ka katram komitejas vadītājam būs divi vietnieki. Tādējādi Rīgas domē izveidoti 16 jauni atalgoti amati.

Kā iepriekš teica Staķis, viņš nesaredz iespēju šī gada pašvaldības budžetā paredzēt algas domes komiteju vadītāju vietniekiem. Tādēļ vietnieku atalgošana būšot nākamā gada budžeta jautājums.

Pašvaldības nolikumā arī iekļautas normas, kas nosaka, ka domes un domes komiteju sēdes var notikt attālināti. Tādējādi tiks nodrošināts domes darbs, ja tiks ieviesti stingrāki ierobežojumi Covid-19 dēļ.

Domes nolikumā noteikts, ka Finanšu un administrācijas lietu komitejā strādās 16 deputāti, Sociālo jautājumu komitejā - 14 deputāti, Pilsētas attīstības komitejā - 16 deputāti, Mājokļu un vides komitejā - 14 deputāti, Pilsētas īpašuma komitejā - 14 deputāti, Izglītības, kultūras un sporta komitejā - 16 deputāti, Satiksmes un transporta lietu komitejā - 17 deputāti, bet Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja - 13 deputāti.

Tādējādi tiek nodrošināts, ka katrs deputāts varēs strādāt divās komitejās.

Jau ziņots, ka jaunajā koalīcijā darbosies "Attīstībai/Par"/"Progresīvie" (APP), "Jaunā vienotība" (JV), Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība (NA/LRA) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) jeb kopumā septiņas dažādas partijas.

APP vadīs Finanšu un administrācijas lietu komiteju, Izglītības, kultūras un sporta komiteju, Vides un mājokļu komiteju un Sociālo jautājumu komiteju. JV vadīs Pilsētas attīstības komiteju un Satiksmes un transporta lietu komiteju.

NA/LRA pārstāvis vadīs Pilsētas īpašuma komiteju, bet JKP - Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form