Rīgas dome uzdevusi nodrošināt Vērmanes dārza pieejamību 'LatviaBeerfest' laikā
Foto: LETA

Rīgas dome ir uzdevusi nodrošināt Vērmanes dārza pieejamību visiem iedzīvotājiem arī "LatviaBeerfest" laikā, informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Domē skaidroja, ka atļauja pasākuma rīkošanai no 25. līdz 29. maijam izsniegta SIA "Mans alus".

Atļauja esot izsniegta ar nosacījumu, ka Vērmanes dārzs netiks slēgts iedzīvotājiem. Pašvaldība arī piedāvāja pasākumu rīkot citā vietā, piemēram, Lucavsalas dienvidu daļā vai Centrāltirgū, kur nebūtu problēmu veidot slēgtu pasākuma norises teritoriju.

Tomēr sarunās panākta vienošanās, ka pasākums norisināsies tradicionālā vietā - Vērmanes dārzā.

Trešdien, 25. maijā, esot konstatēts, ka pasākuma rīkotāji nav ievērojuši nosacījumu par parka neslēgšanu. Tādēļ Rīgas dome uzdevusi Rīgas Pašvaldības policijai nodrošināt, lai parks būtu pieejams visiem iedzīvotājiem.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, festivāla rīkotāji esot iebilduši pret Rīgas domes vēlmi neļaut slēgt parku.

"Rīgas domes politiskā vadība pretlikumīgi kavē Austrumeiropā lielākā alus festivāla "LatviaBeerfest" norisi un iejaucas tā organizatoru uzņēmējdarbībā, radot nopietnus finansiālos zaudējumus un graujot galvaspilsētas un Latvijas tēlu," teikts organizatoru izplatītajā paziņojumā.

Pašvaldības pārstāvji esot tikai mutiski darījuši zināmu, ka festivāla norise Vērmanes dārzā ir pieļaujama tikai tad, ja tas netiks slēgts, tādējādi liedzot pasākuma organizatoriem ne tikai gūt ienākumus no biļešu pārdošanas, bet arī garantēt festivāla apmeklētāju labsajūtu un drošību.

Divas nedēļas pirms festivāla norises ticis izteikts piedāvājums mainīt tā norises vietu uz Rīgas Centrāltirgu.

"Demokrātiskā un tiesiskā valstī ir absolūti nepieņemami, ka kādas pašvaldības politiskā vadība subjektīvi, pārkāpjot visus normatīvos aktus, kā arī iepriekšējās vienošanās un saistības, izlemj, kuriem pasākumiem galvaspilsētā notikt, bet kuriem - nē. Tas ne tikai neveicina uzņēmējdarbības vides attīstību galvaspilsētā, bet rada pamatu bažām par īpašu privilēģiju piešķiršanu atsevišķiem pasākumiem, tirgošanos ar ietekmi un korupciju. Vienlaikus šāda neprofesionāla Rīgas pilsētas pārvaldība rada ne tikai būtiskus zaudējumus uzņēmējiem, bet arī būtiski iedragā Rīgas kā tūrisma galamērķa tēlu, jo "LatviaBeerfest" pasākumam bija jāatklāj visas Eiropas alus festivālu sezonu," uzsver festivāla izpilddirektore Lienīte Šikore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lucavsala Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form