Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteju turpmāk vadīs Rosļikovs
Foto: LETA

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja amatā pirmdien tika ievēlēts Aleksejs Rosļikovs (S).

Rosļikova kandidatūru amatam virzīja viņa partijas biedrs Valērijs Petrovs (S), savukārt no opozīcijas puses neviens kandidāts komitejas vadītāja amatam izvirzīts netika.

Par Rosļikova vietnieku tika ievēlēts Maksims Tolstojs, kurš šodien paziņoja par atkāpšanos no Pilsētas attīstības komitejas vadītāja amata.

Komentējot lēmumu atstāt komitejas vadītāja amatu, Tolstojs izteicās, ka ""Saskaņai" ir pietiekami daudz stipru deputātu, lai varētu notikt arī rotācija". "Mums ir jauni politiķi, kuri ir uzņēmīgi un profesionāli. Tiem, kas partijā ir senāk, tagad ir iespēja nedaudz atvilkt elpu," paziņoja deputāts. Viņš attīstības komiteju vadīja ilgāk nekā piecus gadus.

Opozīcijas deputāti nelaida garām iespēju iztaujāt jauno komitejas vadītāju. Piemēram, Olafs Pulks (V) prasīja, kādēļ Rosļikovs vispār nolēmis vadīt komiteju. Uz to Rosļikovs atbildēja, ka viņš grib "ne tikai runāt, bet arī kaut ko darīt".

Tāpat Pulks taujāja, kāds ir Rosļikova redzējums par Pilsētas attīstības departamenta, Rīgas pilsētas būvvaldes un citu pārziņā esošu iestāžu darbu. Rosļikovs norādīja, ka savā darbā izvirzījis trīs galvenos uzdevumus - palielināt investīciju piesaisti pilsētai, uzlabot Eiropas Savienības fondu instrumentu īstenošanu Rīgā un veicināt iedzīvotāju iesaisti pilsētvides plānošanas un attīstības procesā.

Politiķis norādīja, ka šo mērķu sasniegšanai jau tuvākajā laikā plāno tikties ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības, kā arī ekonomikas ministriem.

Deputāts Mārcis Kūlis (JKP) jautāja, kādas ir Rosļikova trīs labākās un sliktākās īpašības. "Saskaņietis" kā savus labākos dotumus uzskaitīja organizatoriskās spējas, tieksmi strādāt un to, ka esot viens no lielākajiem Rīgas un Latvijas patriotiem. Kā negatīvu iezīmi viņš atzina nepacietību.

Vairāki opozīcijas deputāti pārmeta Rosļikovam augstprātību un taujāja, vai arī kā komitejas vadītājs viņš plāno būt tikpat "mutīgs un lecīgs" kā bijis līdz šim domes sēdēs. "Nav noslēpums, ka jūs ļoti bieži deputātus aizskarat personīgi, dažādi apsaukājot un citos veidos. Vai savu izturēšanās stilu plānojat mainīt," taujāja Ģirts Lapiņš (VL-TB/LNNK). Kolēģiem Rosļikovs solīja laboties, norādot, ka tuvākās nedēļas laikā aicinās uz tikšanos visu frakciju pārstāvjus, lai vienotos par turpmāko sadarbību un izrunātu kolēģus interesējošos jautājumus.

Opozīcijas deputāti Rosļikova iecelšanu komitejas vadītāja amatā neatbalstīja un pauda nožēlu, ka Tolstojs zaudējis amatu. "Es nezinu, kas jums tur "Saskaņā" notiek, taču Tolstojs līdz šim komiteju vadīja ļoti korekti un tas bija patīkams pretstats citu komiteju neiecietīgajiem vadītājiem," pauda Pulks. Līdzīgu viedokli pauda arī Lapiņš, norādot, ka "ir žēl, ka profesionāli nomaina skaļākais bļāvējs".

Rosļikovs kolēģu kritiku uztvēra ar izpratni, norādot, - lai gan Tolstoju pārspēt nebūs viegli, šodien dzirdētie pārmetumi esot viņam radījuši daudz lielāku degsmi pierādīt, ka viņš var būt labs komitejas vadītājs.

Kopumā "Saskaņa" vada četras no astoņām pašvaldības komitejām. Pārējās četras vada "Gods kalpot Rīgai" deputāti.

Kā ziņots, jau janvāra vidū Rīgas domes "Saskaņas" frakcija nolēma pašvaldības komiteju vadībā nomainīt divus savus pārstāvjus. Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītāja Vadima Baraņņika (S) vietu ieņēma deputāts Vadims Faļkovs (S), bet Sociālo jautājumu komitejas vadītājas Olgas Veidiņas (S) vietā tika iecelta bijusī veselības ministre un Rīgas domes deputāte Baiba Rozentāle (S).

Tags

Rīgas dome

Comment Form