Rīgas ielās sniegu tīra visa pieejamā ziemas tehnika
Foto: F64

Ņemot vērā meteorologu brīdinājumus par ilgstošu sniegputeni un apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, Rīgas ielās jau no pulksten 4.30 ar pilnu jaudu strādā visa pieejamā ziemas uzturēšanas tehnika, tai skaitā 34 ielu brauktuvju tīrāmās un kaisāmās mašīnas, kā arī 16 kompleksās veloinfrastruktūras tīrāmās un kaisāmās mašīnas, portālu "Delfi" informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar departamenta diennakts ziemas dežūrposteņa novērojumiem, īsi pirms pulksten 7 spēcīgs vējš un intensīva snigšana bija sākusies atsevišķās vietās Kurzemes, Zemgales un Latgales priekšpilsētās – īpaši Ķengaragā, kur uzreiz arī tiek veikta sniega tīrīšana un pretslīdes materiālu kaisīšana.

Ap pulksten 7 braukšanas apstākļi faktiski visās Rīgas ielās bija apmierinoši, tomēr, sākoties intensīvai snigšanai un putenim, braukšanas apstākļi var strauji mainīties.

Laika ziņu prognozes liecina, ka spēcīgs vējš, ilgstoša un intensīva snigšana visā pilsētā sāksies ap pulksten 8.

Rīgas domes Satiksmes departaments un SIA "Rīgas satiksme" aicina transportlīdzekļu vadītājus sniegputeņa laikā ievērot īpašu piesardzību, savlaicīgi plānot maršrutu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Savukārt sabiedriskā transporta pasažieriem jāņem vērā, ka braukšanas apstākļu dēļ var kavēties sabiedriskā transporta kustība.

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas primārais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu, savukārt pilnībā sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā pēc snigšanas beigām.

Ja mierīgas snigšanas laikā sniega tīrīšana galvaspilsētas ielās tiek veikta vienu reizi dienā – uzreiz pēc snigšanas beigām, tad šobrīd – ilgstošas un intensīvas snigšanas apstākļos – to paredzēts darīt vismaz trīs reizes dienā.

Prioritāri tiek tīrītas maģistrālās ielas, tilti, pārvadi, veloinfrastruktūra un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, kam seko mazākas nozīmes jeb rajona ielas. Tomēr jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī īsi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat sniegputeņa laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi.

Ņemot vērā pārvietošanās apstākļus, iedzīvotāji aicināti savlaicīgāk plānot maršrutu, jo ceļā var nākties pavadīt ilgāk nekā parasti, īpaši tas attiecināms uz mazākas nozīmes jeb rajona ielām, kur caurbraukšana var būt vairāk apgrūtināta.

Sekojot meteorologu prognozēm, ziemas uzturēšanas tehnika turpinās strādāt ar pilnu jaudu arī turpmākās dienas līdz snigšanas intensitāte ievērojami mazināsies.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas domes Satiksmes departaments Rīgas satiksme Satiksme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form