Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola mācības daļēji klātienē atsāks 2. novembrī
Foto: Shutterstock

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola arī pēc skolēnu rudens brīvlaika vienu nedēļu turpina mācības pilnībā attālinātā režīmā jeb pēc C modeļa, taču plānots, ka skola mācības pēc B modeļa jeb daļēji attālināti un daļēji klātienē atsāks 2. novembrī, portālu "Delfi" informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāds lēmums pieņemts, izanalizējot pašreizējo situāciju skolā, tostarp šobrīd pieejamo darba spējīgo pedagogu resursu.

Jau vēstīts, ka saistībā ar Covid-19 saslimšanas uzliesmojumu Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti 104 saslimšanas gadījumi, 16. oktobrī žurnālistiem pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Ņemot vērā valdības lēmumu, pēc skolēnu brīvlaika attālināti mācās galvaspilsētas skolu 7. – 12. klašu skolēni. Kopumā no šīs nedēļas 47 Rīgas skolas strādās pēc A modeļa – īsteno mācības klātienē, 41 skola pēc A un B modeļa – mācības klātienē un daļēji attālināti, 19 skolas strādā pēc B modeļa – mācības daļēji attālināti, savukārt viena skola strādās pēc C modeļa jeb attālināti.

Pamatojoties uz 20. oktobrī pieņemtajiem Ministru kabineta noteikumu "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" grozījumiem, kā arī, lai īstenotu iestāžu audzēkņiem, pedagogiem un darbiniekiem atbalstu epidemioloģisko prasību ievērošanā, Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs pēc skolēnu rudens brīvlaika ir ieviestas korekcijas izglītības procesa organizēšanā.

"Rīgas pašvaldības izglītības iestādes ir gatavas atsākt mācības pēc skolēnu rudens brīvlaika, taču mums visiem kopīgi jārūpējas par to, lai izglītības procesu pēc iespējas ilgāk varētu nodrošināt klātienē arī turpmāk. Aicinu visus galvaspilsētas skolu vadītājus rūpīgi izvērtēt pedagogu pulcēšanās nepieciešamību klātienē, izvēloties citus alternatīvus variantus. Rosinu arī audzēkņu vecākus būt atsaucīgiem un līdzatbildīgiem, rūpējoties par bērnu veselību un drošību", norāda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Pamatojoties uz grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, un lai nodrošinātu vienlīdzīgu pieeju interešu un profesionālās ievirzes izglītības īstenošanā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ir sagatavojis pašvaldības izglītības iestādēm informāciju par nosacījumiem, kas jāievēro nodarbību organizēšanā.

Informatīvajā materiālā noteikts, ka nodarbības klātienē var īstenot viena klase vai pirmsskolas grupa, kas ikdienā kopā darbojas arī obligātajā izglītības procesā. Klātienē var notikt arī individuālās nodarbības, piemēram, mūzikas instrumenta apgūšana.

Savukārt profesionālās un interešu izglītības sporta nodarbības var īstenot klātienē grupā, bet tām jānotiek brīvā dabā, neizmantojot ģērbtuves. Klātienē īstenojamas arī individuālās sporta nodarbības. Interešu un profesionālās ievirzes izglītības procesu var nodrošināt arī attālināti.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītība Rīgas dome Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form