Rinkēvičs aicina Baltkrieviju iepazīties ar Latvijas tranzīta koridora piedāvātajām iespējām
Foto: F64

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 74. sesijas ietvaros Ņujorkā tikās ar Baltkrievijas Republikas ārlietu ministru Vladimiru Makeju, lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību, īpaši ekonomisko, sadarbību starptautiskajās organizācijās un drošības politikas jautājumus, portāls "Delfi" uzzināja Ārlietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tikšanās laikā Rinkēvičs pauda gandarījumu par aktīvo politisko dialogu starp Latviju un Baltkrieviju, ko būtu jāuztur arī turpmāk.

Tāpat Baltkrievija ir ļoti nozīmīgs Latvijas ekonomiskās sadarbības partnervalsts, jo tirdzniecības apgrozījums starp Latviju un Baltkrieviju pagājušā gadā pieauga par vairāk kā 22% un pozitīvā dinamika saglabājusies arī šī gada pirmajā pusgadā.

"Mēs pozitīvi vērtējam Latvijas un Baltkrievijas Starpvaldību komisijas darbu. Nākošās sēdes norise gaidāma šā gada 2. oktobrī Minskā. Esam gandarīti par sēžu norises regularitāti un darbs Starpvaldību komisijas ekspertu darba grupās parāda, ka mūsu starpā ir savstarpējā interese sadarbību paplašināt," pauda Rinkēvičs.

Runājot par sadarbību loģistikas un transporta jomā, Rinkēvičs apliecināja, ka Latvijas Ārlietu ministrija arī turpmāk ir gatava sniegt nepieciešamo atbalstu un informāciju Baltkrievijai, nodrošinot gan tikšanās ar atbildīgajām amatpersonām un uzņēmējiem, gan iespēju klātienē iepazīties ar Latvijas tranzīta koridora piedāvātajām iespējām, tostarp arī attiecībā uz alternatīvām naftas piegādēm caur Latvijas ostām Baltkrievijas pārstrādes rūpnīcu vajadzībām.

Puses arī pārrunāja Eiropas Savienības (ES) un Baltkrievijas attiecību dinamiku. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka ir svarīgi, lai Baltkrievija turpinātu attīstīt sadarbību ar ES, jo ES ir gatava padziļināt attiecības ar Baltkrieviju. Uzlabojumi cilvēktiesību un demokrātijas jomās ir priekšnoteikums plašākai ES sadarbībai ar Baltkrieviju, kā arī sankciju atcelšanai.

"Esam gandarīti par progresu sarunās par Eiropas Savienības un Baltkrievijas Vīzu atvieglotas izsniegšanas un Readmisijas līgumiem. Ceram, ka tuvākajā laikā līgumi tiks noslēgti un drīzumā tiks panākta vienošanās arī par ES un Baltkrievijas Partnerības Prioritātēm," akcentēja Latvijas ārlietu ministrs.

Rinkēvičs pauda gandarījumu par veiksmīgo un konstruktīvo sadarbību ar Baltkrieviju konvencionālā bruņojuma kontroles jautājumos. "Divpusējās vienošanās par papildus inspekcijām, informācijas apmaiņu un ekspertu sanāksmēm ir lielisks savstarpējās uzticēšanās un drošības veicināšanas piemērs, kas vairo caurskatāmību reģionā," sacīja ministrs.


Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ANO Ārlietu ministrija Baltkrievija Edgars Rinkēvičs Eiropas Savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form