Rinkēvičs: Latvija aicina stiprināt ANO cilvēktiesību sistēmu un nepieļaut represijas pret pilsonisko sabiedrību
Foto: LETA

Latvija aicina stiprināt ANO cilvēktiesību sistēmu un nepieļaut represijas pret pilsonisko sabiedrību, tādu nostāju, attālināti piedaloties ANO Cilvēktiesību padomes 46.sesijas augsta līmeņa segmentā, pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja Ārlietu ministrijā, uzrunājot padomi, Rinkēvičs īpaši vērsa uzmanību uz pieaugošajām represijām pret pilsonisko sabiedrību, kā arī cilvēktiesību situācijas pasliktināšanos Krievijā un Baltkrievijā.

"Latviju satrauc masveida represijas pret pilsonisko sabiedrību, cilvēktiesību aizstāvjiem, žurnālistiem un politisko opozīciju Krievijā", uzsvēra Rinkēvičs, un aicināja nekavējoties no apcietinājuma atbrīvot Alekseju Navaļniju un citus miermīlīgos protestētājus.

Ārlietu ministrs norādīja arī uz cilvēktiesību situācijas pasliktināšanos Baltkrievijā, ieskaitot nelikumīgu aizturēšanu, vardarbību, piespiedu pazušanu, fizisku un garīgu spīdzināšanu, kā arī seksuālu vardarbību. Latvija aicina Cilvēktiesību padomi veidot starptautisku atbildības mehānismu, kas pievērstos cilvēktiesību pārkāpumiem Baltkrievijā.

Ārlietu ministrs atkārtoti vērsa uzmanību arī uz cilvēktiesību situācijas pasliktināšanos nelikumīgi anektētajā Krimā un okupētajos Gruzijas reģionos Abhāzijā un Dienvidosetijā.

Atzinīgi novērtējot Amerikas Savienoto Valstu lēmumu iesaistīties Cilvēktiesību padomes darbā, ministrs apliecināja Latvijas gatavību piedalīties Cilvēktiesību padomes darba un ANO cilvēktiesību sistēmas stiprināšanā. Ir būtiski nodrošināt ANO cilvēktiesību uzraudzības mehānismiem neierobežotu piekļuvi visām teritorijām un konfliktu zonām un paredzēt stabilu finansējumu Augstās komisāres cilvēktiesību jautājumos birojam.

ANO Cilvēktiesību padomes sesijas ietvaros Rinkēvičs attālināti uzstājās Ukrainas organizētajā paneļdiskusijā par cilvēktiesību situāciju Krimā. Ārlietu ministrs norādīja, ka septiņus gadus pēc Krievijas agresijas cilvēktiesību situācija nelikumīgi anektētajās teritorijās arvien pasliktinās.

"Esam īpaši uztraukti par vardarbību pret nacionālajām minoritātēm un citām etniskajām un reliģiskajām grupām", pauda ministrs, atkārtojot Latvijas nemainīgo atbalstu Ukrainas suverenitātei un tās teritoriālajai nedalāmībai.

Plānots, ka 24. februārī Rinkēvičs piedalīsies Multilaterālisma alianses ministru līmeņa sanāksmē "Jaunie izaicinājumi cilvēktiesību jomā: Interneta vidē, klimata pārmaiņu jomā un reaģējot uz pandēmiju." Savā uzrunā ārlietu ministrs uzsvērs nepieciešamību valstīm cīnīties ar dezinformāciju, kas aktualizējusies pandēmijas laikā. Latvija starptautiskajās organizācijās veicina izpratni par medijpratību un informācijas pratību, uzsverot to ilgtermiņa lomu cīņā ar dezinformāciju.

Kā atzīmēja ĀM, Latvija ir Francijas un Vācijas vadītās Multilaterālisma alianses dalībniece kopš 2019. gada.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ANO Edgars Rinkēvičs Francija Gruzija Krievija Ukraina Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form