Rinkēvičs: sadarbībai ar Lietuvu jāpāraug jaunā kvalitātē
Foto: AFI

Pirmdien Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Lietuvas ārlietu ministru Audroņu Ažubali viņa oficiālās vizītes Latvijā ietvaros, kurā tika pausta nepieciešamība turpināt koordinēt un kopīgiem spēkiem aizstāvēt nacionālās intereses svarīgos Eiropas Savienības dienaskārtības jautājumos, informēja Ārlietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

E.Rinkēvičs augstu novērtēja Latvijas un Lietuvas divpusējās attiecības, ciešo sadarbību ekonomikā, enerģētikas un transporta projektu attīstīšanā. Abu valstu ārlietu ministri bija vienisprātis, ka divpusējo attiecību padziļināšanā būtiska nozīme ir Ziņojumam par Latvijas un Lietuvas sadarbības perspektīvām. E.Rinkēvičs atzinīgi novērtēja nozaru ministriju paveikto darbu ziņojuma rīcības plāna izstrādē, uzsverot nepieciešamību abu valstu Ārlietu ministrijām turpināt aktīvu darbu ziņojuma rīcības plāna īstenošanas koordinēšanā. Ministri bija vienisprātis, ka apsveicamas un cieši kopā īstenojamas ir ziņojumā paustās rekomendācijas par padziļinātas sadarbības nepieciešamību kultūrā, izglītībā, jauniešu kontaktu veicināšanā, kopīgu radio un televīzijas programmu īstenošanā.

Pārrunājot sadarbību ekonomikā, Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra jautājuma par dzelzceļa satiksmes atjaunošanas nozīmīgumu virzienā no Mažeiķiem uz Reņģi un uz Vaiņodi/Liepāju. E.Rinkēvičs pozitīvi novērtēja Lietuvas ārlietu ministra priekšlikumu par kopīgas darba grupas izveidi transporta jautājumos, vienlaicīgi uzsverot, ka atbildīgajām nozaru ministrijām šajā jautājumā būtu jāsadarbojas pēc iespējas ātrākā un efektīvākā veidā.

Tikšanās laikā abām amatpersonām bija vienota izpratne par nepieciešamību arī turpmāk koordinēt un kopīgiem spēkiem aizstāvēt nacionālās intereses svarīgos Eiropas Savienības dienaskārtības jautājumos, īpaši, attiecībā uz ES daudzgadu budžetu nākamajam periodam. Sarunas partneri pārrunāja Latvijas un Lietuvas pieredzi, gatavojoties pirmajām prezidentūrām Eiropas Savienības Padomē. E.Rinkēvičs pauda Latvijas puses interesi nosūtīt diplomātu uz Lietuvas Ārlietu ministriju 2013. gada otrajā pusē, kad Lietuva uzsāks pildīt ES prezidējošās valsts funkcijas.

Lietuvas ārlietu ministrs A.Ažubalis oficiālās vizītes Latvijā ietvaros tikās arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un ekonomikas ministru Danielu Pavļutu. Vizītes ietvaros Lietuvas ārlietu ministrs nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa un apmeklēja Okupācijas muzeju.
Latviju un Lietuvu saista ciešas un daudzpusīgas attiecības. Abu valstu amatpersonu dialogs visos līmeņos ir aktīvs un regulārs. Lietuva ir Latvijas nozīmīgākā ārējās tirdzniecības partnervalsts, nemainīgi ieņemot pirmo vietu eksportā un importā.

A.Ažubalis ir Lietuvas ārlietu ministrs kopš 2010.gada 11.februāra. Uzaicinājumu apmeklēt Latviju viņam izteica ārlietu ministrs E.Rinkēvičs, savas darba vizītes laikā Lietuvā, 2011.gada 4.novembrī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Edgars Rinkēvičs Eiropas Savienība Lietuva Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form