Rinkēvičs vizītē Riodežaneiro informē par sadarbības iespējām ostu, zinātnes tehnoloģiju un kultūras jomā
Foto: LETA

Vizītē Brazīlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piektdien apmeklēja Riodežaneiro ostu un tikās ar Riodežaneiro štata Kultūras sekretāri Adrianu Rates (Adriana Rattes), kā arī Riodežaneiro štata Zinātnes un Tehnoloģiju sekretāra vietnieku Julio Lagunu (Hulio Laguns), apspriežot sadarbības iespējas, vēsta ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministru vizītē pavada Latvijas IT jomas pārstāvis "SWH Sets" prezidents Jānis Rocēns.

Tiekoties ar Riodežaneiro štata Zinātnes un Tehnoloģiju sekretāra vietnieku Lagunu ministrs informēja par Latvijas interesi sadarboties zinātnes, izglītības un IT jomā. Ministrs uzsvēra, ka Latvija par mērķtiecīgu uzskata augstākās izglītības internacionalizāciju un eksportspējas paaugstināšanu, tāpēc Latvijas pusi īpaši interesē Latvijas augstskolu dalība Brazīlijas valdības programmā Zinātne bez robežām "Science without borders", kā arī konkrēta sadarbība starp Latvijas un Brazīlijas augstskolām. Rīgas Tehniskā universitāte ir noslēgusi sadarbības līgumus ar vairākām Brazīlijas štatu augstskolām tajā skaitā arī Riodežaneiro Universitāti, kā arī citām Brazīlijas štatu Universitātēm. Vienlaikus arī citas Latvijas augstskolas ir ieinteresētas piedāvāt bakalaura, maģistra un pēcdoktorantūras studijas, kā arī pētniecību tādās jomās kā inženierzinātne, matemātika, fizika, bioloģija, medicīna, datorzinātnes un farmācija.

Tikšanās laikā Riodežaneiro ostā ārlietu ministrs tika iepazīstināts ar ostas infrastruktūru, kā arī ar ostas paplašināšanās plāniem. Ministrs uzsvēra, ka Latvijas prioritāte attiecībā uz Brazīliju ir sadarbība ostu un loģistikas jomā un Latvijai ir potenciāls kļūt par stabilu loģistikas platformu Brazīlijas preču piegādei uz Krieviju un NVS. Latvijas pusi interesē ekonomisko attiecību intensificēšana un investīciju piesaiste no Brazīlijas, kā arī Latvijas tehnoloģiju izmantošana Brazīlijā, ņemot vērā, ka Riodežaneiro 2016.gadā notiks Vasaras Olimpiskās spēles, bet 2014.gadā Futbola kauss, kas ir ievērojams Brazīlijas panākums starptautiskā mērogā.

Savukārt tikšanās laikā ar Kultūras sekretāri Adrianu Rates ārlietu ministrs informēja par Latvijas interesi aktivizēt sadarbību ar Brazīliju kultūras jomā. Ņemot vērā, ka starp Latviju un Brazīliju ir noslēgts Kultūras sadarbības līgums, pastāv labas iespējas sadarbības kultūras jomā padziļināšanai. Ministrs uzsvēra, ka īpašu interesi par sadarbību ar Brazīlijas kultūras institūcijām ir izteikusi Latvijas Nacionālā Opera. Latvijas delegācija arī informēja Brazīlijas pusi, ka no 11.-18.aprīlim Rīgā risinās Brazīlijas kultūras dienas ar brazīliešu mākslinieku klātbūtni, kas liecina par veiksmīgām iestrādēm Brazīlijas un Latvijas kultūras sadarbības attīstīšanai.

Ārlietu ministra Rinkēviča vizīte Brazīlijā paredzēta no 12. līdz 18.aprīlim, kuras ietvaros ministrs no 15. līdz 16. aprīlim uzturēsies Kurtibā, bet 17.aprīlī Braziljā Atvērtas pārvaldības partnerības otrajā samitā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form