8.decembrī, plkst.12.00 notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā tiks pieņemts lēmums par 2005.gada 12.marta pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanu izsludināšanu, informēja CVK priekšsēdētāja palīdze Kristīne Bērziņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Saskaņā ar Pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanu likumu pašvaldību vēlēšanas izsludināmas ne vēlāk kā trīs mēnešus pirms vēlēšanu dienas, un tām jānotiek marta otrajā sestdienā.

CVK lēmums par pašvaldību vēlēšanu izsludināšanu stāsies spēkā ar tā publicēšanu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”, kas plānota piektdien, 10.decembrī.

Pašvaldību vēlēšanās piedalīties varēs tie vēlētāji, kuriem līdz 12.decembrim būs reģistrēta dzīvesvieta attiecīgajā pašvaldībā un kuri būs iekļauti attiecīgās pašvaldības vēlētāju sarakstā.

Līdzīgi kā Eiropas Parlamenta vēlēšanās arī pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot tikai noteiktā iecirknī, kura vēlētāju sarakstā būs reģistrēti. No 3.janvāra līdz 15.februārim vēlētājiem būs iespēja sākotnēji reģistrēto vēlēšanu iecirkni mainīt, reģistrējoties balsošanai jebkurā citā savas pašvaldības vēlēšanu iecirknī vai kādā no tās pašvaldības vēlēšanu iecirkņiem, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums.

CVK sēde notiks CVK telpās Smilšu ielā 4, Rīgā, un uz to aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Pēc lēmuma par pašvaldību vēlēšanu izsludināšanu pieņemšanas CVK turpinās darbu pie instrukciju izstrādes, precizējot kārtību, kādā pašvaldību vēlēšanās izveidojamas un darbojas vēlēšanu iecirkņu komisijas, iesniedzami deputātu kandidātu saraksti, organizējama balsošana un balsu skaitīšana.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form