Rosina apturēt Latvijas un Baltkrievijas līgumus; varētu atsavināt sanatoriju 'Belorusija'
Foto: LETA

Saeimas Ārlietu komisija trešdien, 15. jūnijā, izskatīja Ārlietu ministrijas (ĀM) apkopoto informāciju par Latvijas un Baltkrievijas divpusējiem līgumiem un deputāti vienojās lemt par 12 līgumu izbeigšanu, denonsēšanu vai apturēšanu. Vienlaikus aktualizēts priekšlikums par Baltkrievijai piederošās sanatorijas "Belorusija" atsavināšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saeimas preses dienestā portālu "Delfi" informēja, ka Latvijai ar Baltkrieviju kopumā ir noslēgti 42 divpusējie līgumi.

Desmit no tiem jau ir zaudējuši spēku, un viens līgums vēl nav stājies spēkā.

Satiksmes ministrija informēja, ka jau ir uzsākta procedūra Latvijas valdības un Baltkrievijas valdības nolīguma par tiešo dzelzceļa satiksmi militāro kravu pārvadājumiem no Baltkrievijas uz trešajām valstīm, izmantojot Latvijas ostas, denonsēšanai.

Iepriekš Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols (NA) pauda, ka, ļaujot savā teritorijā uzturēties agresora karaspēkam, Baltkrievija atbalsta Krievijas īstenoto militāro agresiju pret Ukrainu un kļūst līdzatbildīga.

Komisijas priekšsēdētājs uzsvēra, ka tas ir būtisks iemesls aktualizēt jautājumu par divpusējo attiecību uzturēšanu ar Baltkrieviju un pēc iespējas minimizēt sadarbību ar šo valsti.

Komisija bija aicinājusi nozaru ministrijas izvērtēt, vai esošajos apstākļos ir iespējams apturēt katra atsevišķa ar Baltkrieviju noslēgtā divpusējā līguma izpildi vai to denonsēt.

Kols informēja, ka komisija lūgs Ministru kabinetam un atbildīgajām nozaru ministrijām sniegt detalizētāku argumentāciju par atsevišķu līgumu atstāšanu spēkā. Komisijas priekšsēdētājs norādīja, ka plānots turpināt arī diskusijas par sanatorijas "Belorusija" statusu Jūrmalā, lai spriestu par tās iespējamo atsavināšanu.

Jau ziņots, ka tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K) pēc Eiropas Savienības (ES) tieslietu ministru diskusijām par Krievijas paveiktajiem kara noziegumiem, cilvēktiesību pārkāpumiem un genocīdu uzdevis Tieslietu ministrijai izstrādāt speciālu likumu par īpašumu "Maskavas nams", "Jantarnij Bereg" un "Belorusija" atsavināšanu.

Valdošās koalīcijas deputāti Andrejs Judins (JV), Juris Pūce (AP) un Jānis Dombrava (NA) sliecas konceptuāli atbalstīt tieslietu ministra Jāņa Bordāna (K) ideju par Jūrmalas sanatoriju "Belorusija" un "Jantarnij bereg", kā arī Rīgā esošā "Maskavas nama" atsavināšanu par labu Latvijas valstij, tomēr vienlaikus viņi norāda uz dažādām niansēm un aicina uz šo jautājumu paraudzīties plašāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltkrievijas Krievijas iebrukums Ukrainā Jūrmalā Belorusija Ārlietu ministrija Baltkrievija Eiropas Savienība Jānis Bordāns Jānis Dombrava Juris Pūce Krievija Maskava Saeima Satiksmes ministrija Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form