Rosina atsevišķos gadījumos ļaut atlaist cilvēkus ar invaliditāti
Foto: PantherMedia/Scanpix

Lai mazinātu šķēršļus darba devējam un veicinātu personu ar invaliditāti nodarbinātību, valdība otrdien, 26. maijā, atbalstīja priekšlikumu no Darba likuma izslēgt normu, kas paredz aizliegumu uzteikt darba līgumu darbiniekam ar invaliditāti, portāls "Delfi" noskaidroja Labklājības ministrijā (LM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrija uzsver, ka vienlaikus gan tiks saglabāts regulējums par to, ka darbinieku skaita samazināšanas gadījumā, ja darba rezultāti un kvalifikācija būtiski neatšķiras, tad par priekšrocību turpināt darba tiesiskās attiecības jāuzskata arī invaliditāte.

"Šos grozījumus atbalstījušas invalīdu biedrības un tie akceptēti arī Invaliditātes lietu nacionālajā padomē. Grozījumi paredzēti, lai cilvēkiem ar invaliditāti uzlabotu iespējas iesaistīties darba tirgū – lai darba devēji neizvairītos no šādu cilvēku nodarbināšanas," norāda labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

LM skaidro, ka atbalstītais likumprojekts arī papildina regulējumu par darba ņēmēju norīkošanu darbā pakalpojumu sniegšanas jomā. "Šis regulējums gan pamatā attiecas uz ārvalstu komersantiem, kas nosūta savus darbiniekus darbam Latvijā, tādejādi ietekmējot arī Latvijas darba tirgus situāciju un konkurences apstākļus," pauž ministrija.

Atbalstītie grozījumi paredz ieviest izmaiņas trīs galvenajās jomās. Pirmkārt, tas ir darbinieku atalgojums, tostarp apakšuzņēmēju līgumu slēgšanas gadījumos. Otrkārt, ir uzsvērta pagaidu darba aģentūru jeb darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumu sniedzēja un saņēmēja sadarbība un atbildība darbinieka nosūtīšanas gadījumā. Visbeidzot, detalizētāk reglamentēti ilgtermiņa norīkojumi, kas ilgāki par 12 mēnešiem.

Kā akcentē ministrija, likumprojekts izstrādāts, lai galvenokārt nodrošinātu efektīvāku nosūtīto darbinieku tiesību aizsardzību atbilstoši Eiropas Savienības tiesību normās ietvertajam regulējamam, veicinātu personu ar invaliditāti nodarbinātību.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KPV LV Ramona Petraviča Eiropas Savienība Invaliditāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form