Rosina noteikt aizsargājamas teritorijas statusu Anniņmuižas vēsturiskajiem stādījumiem un alejai
Foto: LETA

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) ir vērsusies Rīgas domē ar rosinājumu noteikt vietējas nozīmes dabas pieminekļa statusu Anniņmuižas vēsturiskajiem stādījumiem Rīgā, lai tādā veidā dotu iespēju rūpēties par kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšanu un saudzēšanu pilsētā, portālu "Delfi" informēja iestādē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Anniņmuižas parks atrodas Rīgā, Imantā, un veidots 19. gadsimta beigās kā regulāra plānojuma muižas parks, taču līdz mūsdienām ir saglabājusies daļa no kādreizējās parka teritorijas. Parka teritorijā aug vairāki dižkoki – līdz šim uzmērīti un novērtēti 18 dižkoki un 10 potenciālie dižkoki, bet jau drīzumā DAP plāno veikt atkārtotu teritorijas apsekošanu, lai izpētītu līdz šim neapzinātos dižkokus.

Anniņmuižas parka teritorijā konstatēti arī vairāki īpaši aizsargājamo augu, dzīvnieku un putnu sugu pārstāvji, piemēram, grieze, mazais mušķērājs, turpat netālu mitinās arī īpaši aizsargājamās sikspārņu sugas.

DAP skaidro, ka līdz šim detalizēta teritorijas izpēte par īpaši aizsargājamo sugu atradnēm nav veikta, taču tā nenoliedzami ir piemērota dažādu retu sugu dzīvotnēm, sevišķi tām, kas saistītas ar veciem kokiem – bezmugurkaulniekiem, putniem un sikspārņiem.

Lai nodrošinātu dabas vērtību un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, DAP ir vērsusies Rīgas domē ar ierosinājumu Anniņmuižas vēsturiskajiem stādījumiem un alejai noteikt vietējas nozīmes dabas pieminekļa statusu.

"Plānojot pilsētvidi, ir būtiski saglabāt publiski pieejamas zaļās teritorijas, un šāds aizsardzības statuss DAP ieskatā ir visatbilstošākais, lai pilsētā varētu veikt kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšanu un atbilstošu apsaimniekošanu," uzsver DAP ģenerāldirektors Andrejs Svilāns.

Anniņmuižas muižas dzīvojamai ēkai ir noteikts vietējas nozīmes kultūras pieminekļa statuss un DAP uzskata, ka iespējams būtu nepieciešama arī kultūras pieminekļa robežu paplašināšana, iekļaujot tajā arī tuvējo teritoriju, kurā ietilpst parks un dīķis, kas dotu papildus aizsardzības statusu un iespēju dabas vērtību saglabāšanai.

Jau vēstīts, ka Anniņmuižas biedrība "Riga Annenhof" iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākusi parakstu vākšanu par Rīgas Anniņmuižas saglabāšanu kā apkaimes kultūras vietu.

Tiek norādīts, ka Latvijas Universitāte šo kultūrvēstures pieminekli ir iecerējusi pārdot, un šobrīd jau tiek plānota otrā izsole. Nekustamam īpašumam Jūrmalas gatvē 76 kopējā platība ir gandrīz astoņi hektāri. Anniņmuiža ar seno parku, alejām un dīķi aizņem aptuveni vienu hektāru no īpašuma kopējās platības.

Anniņmuižai piegulošai teritorijai nav nekāda aizsardzības statusa un Rīgas teritorijas plānojuma projektā tā paredzēta kā apbūves zeme daudzdzīvokļu mājām līdz 6. stāvu augstumam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form