Rosinās ieviest atzīmējamu Piena dienu
Foto: PantherMedia/Scanpix

Ar piensaimniecības nozari saistītie uzņēmumi un institūcijas plāno turpmāk katru gadu svinēt Piena dienu, un rosinās to noteikt kā Latvijā oficiāli atzīmējamo dienu – ar šādu iniciatīvu klajā nācis Latvijas Piensaimniecības muzeja dibinātājs Mārtiņš Sesks un tā pārstāvji Ausma Freimane un Imants Freimanis, informēja ierosinājuma autori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Piena diena" tiktu rīkota ar mērķi godināt Latvijas piensaimniecības nozari un tās tradīcijas, veicināt nozares attīstību un atpazīstamību, kā arī atgādināt sabiedrībai par veselīgu uzturu un tā nozīmi. Pirmais iniciatīvu ar parakstu atbalstījis zemkopības ministrs Jānis Dūklavs(ZZS).

"Esmu gandarīts par ierosinājumu 25.maijā rīkot Piena dienu, jo piena un piena produktu ražošanas nozare ir ļoti būtiska gan Latvijas lauku tālākai attīstībai, gan valsts tautsaimniecībai kopumā. Mums ir jāciena un jāgodina visi tie apņēmīgie Latvijas ļaudis, kas ar savu darbu dod būtisku ieguldījumu valsts izaugsmē," Latvijas Piensaimniecības muzejā parakstot aicinājumu Latvijā iedibināt Piena dienu, sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Latvijas Piensaimniecības muzeja pārstāvji ar iniciatīvas vēstuli plāno vērsties pie Latvijas piensaimniecības nozari pārstāvošajiem uzņēmumiem un institūcijām. Kad tiks saņemts pietiekoši liels atbalsts, muzeja pārstāvji Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā iesniegs priekšlikumu veikt grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" un Piena diena noteikt par valstī oficiāli atzīmējamo dienu.

"Latvijas piens, piena produkti un piena pārstrādes uzņēmumi vienmēr ir bijuši nozīmīgi mūsu valsti reprezentējoši elementi. Šodien Latvijā mēs varam lepoties gan ar nozīmīgiem piena ražošanas un piena pārstrādes uzņēmumiem, kas nodrošina plašu piena un piena produktu klāstu, attiecīgi balstot valsts ekonomiku un vietējās produkcijas patēriņu, gan ar to, ka Berghofas muižā-Kalnamuižā atrodas vienīgais Latvijas Piensaimniecības muzejs, kurā glabājas unikāli vēstures materiāli par piensaimniecības attīstību Latvijā un pasaulē," uzsver Latvijas Piensaimniecības muzeja dibinātājs Mārtiņš Sesks. "Piena diena būs tā, kurā visa sabiedrība un nozarē iesaistītie varēs vienoties kopīgām svinībām, lai turpinātu godināt Latvijas piensaimniecības nozari, veicināt tās attīstību un atpazīstamību!"

Piena dienu katru gadu plānots rīkot 25.maijā, jo šis datums ir Latvijā pirmā Pienrūpniecības muzeja dibināšanas diena 1985. gadā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form