Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ņemot vērā ārkārtas sabiedrības veselības apdraudējumu, kā arī iesaistīto atbildīgo institūciju ārstniecības personu un darbinieku darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos, Veselības ministrija (VM) sagatavojusi grozījumu projektu Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, paredzot, palielināt piemaksas līdz 100% no mēnešalgas Covid-19 ārstniecībā un ierobežošanā iesaistītajiem mediķiem un darbiniekiem, portāls "Delfi" uzzināja ministrijā.

Līdz ar Covid-19 straujo izplatību novembrī, būtiski pieauga Covid-19 pacientu skaits slimnīcās.

Papildu slodzi uz ārstniecības iestādēm rada arī lielais saslimušo vai pašizolācijā esošo mediķu skaits. Tādējādi vairāk kā iepriekš aktualizējas cilvēkresursu trūkums veselības aprūpes nozarē, kā arī ārstniecības personu "izdegšana".

Lai motivētu ārstniecības personas šajos apstākļos un piesaistītu papildu medicīnas personālu, paredzēts noteikt piemaksu 100% apmērā no mēnešalgas valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs strādājošajiem mediķiem un nodarbinātajiem, kuri iesaistīti Covid-19 pacientu ārstniecībā un aprūpē, uzņemšanas nodaļu darbiniekiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem, ģimenes ārstiem un ārsta praksēs nodarbinātajiem ārstu palīgiem un māsām, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra ierēdņiem un darbiniekiem.

Piemaksas līdz 30% no mēnešalgas paredzētas valsts un pašvaldību ārstniecības iestāžu darbiniekiem, kuri iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā.

Piemaksas līdz 50% no mēnešalgas paredzētas arī noteiktiem VM un Nacionālā veselības dienesta ierēdņiem un darbiniekiem, kas iesaistīti Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanā.

Paredzēts piemaksas noteikt arī farmaceitiem par kompensējamo medikamentu izsniegšanu no A saraksta (receptēm ar norādītu zāļu aktīvo vielu) 0,71 eiro cents par vienu recepti.

Sagatavoto priekšlikumu plānots izskatīt nākamnedēļ Ministru kabineta sēdē.

Jau rakstīts, ka Latvijas slimnīcās aizvadītajā diennaktī stacionēti 88 Covid-19 slimnieki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Kopā stacionāros ārstējas 583 pacienti: 537 ar vidēji smagu slimības gaitu un 46 ar smagu slimības gaitu.

Pēdējās diennakts laikā no stacionāra izrakstīti 50 pacienti. Kopā līdz šim izrakstītas 1535 personas.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā straujo Covid-19 infekcijas izplatīšanos un pieaugošo veselības nozares pārslodzes risku, valdība atkārtoti izsludinājusi ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim.

Tās laikā noteikti stingri pulcēšanās un citi ierobežojumi, lai stabilizētu situāciju un novērstu strauju Covid-19 izplatību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!