Vjačeslavs Dombrovskis
Foto: LETA

Reformu partijas valde pirmdien ekonomikas ministra amatam Laimdotas Straujumas veidotajā valdībā nominējusi Vjačeslavu Dombrovski, portālu "Delfi" informēja partijā. Savukārt līdzšinējais ekonomikas ministrs Daniels Pavļutu aicināts līdzdarboties ministrijas aizsākto reformu turpināšanā.

"Lai arī Reformu partijas Valde respektē Laimdotas Straujumas tiesības izvēlēties ministru kandidātus, kā to arī paredz Satversme, tomēr vēl arvien nepiekrīt viņas minētajiem argumentiem, noraidot Daniela Pavļuta kandidatūru," norāda partijas valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Partijas valde augstu novērtēja līdzšinējā ekonomikas ministra Pavļuta profesionalitāti un paveikto ekonomikas jomā, uzsākot un virzot būtiskas reformas valsts un pašvaldību kapitāldaļu pārvaldībā, gan izstrādājot Nacionālo industriālo politiku ar konkrētiem atbalsta instrumentiem modernas ražošanas atjaunošanai, gan arī izstrādājot un apstiprinot pirmo Latvijas enerģētikas politikas ilgtermiņa stratēģijas dokumentu.

Partijas valde uzsver, ka Pavļuts ir spējis iemantot lielāko valsts uzņēmēju organizāciju uzticību, kas paudušas atbalstu viņa darba turpināšanai.

"Vjačeslavs Dombrovskis ir kompetents ministra amata kandidāts, ar doktora grādu tieši ekonomikas zinātnē. Arī viņa līdšinējais darbs izglītības un zinātnes ministra amatā un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā ir pierādījis viņa kompetenci. Turklāt izglītības, pētniecības, inovāciju jomās ir daudz kopīgi darāmo darbu, ņemot vērā darba tirgus prognozes un Latvijas uzņēmēju un industrijas attīstības prioritāros virzienus. Vjačeslavs Dombrovskis arī viennozīmīgi varēs turpināt Daniela Pavļuta iesāktos darbus ekonomikas jomā," uzsver Demiters.

"Man nav šaubu, ka Daniels Pavļuts ir viens no labākajiem ekonomikas ministriem kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, tomēr apzināmies, ka valdības komandu veido premjera amata kandidāts un Straujumai kundzei ir šādas tiesības, savukārt valstij ir nepieciešama funkcionējoša un pilnvērtīga valdība," norāda Dombrovskis.

"Pārņemt Ekonomikas ministrijas vadību no augstas klases profesionāļa būs liels izaicinājums, tomēr esmu pārliecināts, ka varēšu turpināt Pavļuta iesāktos darbus. Turklāt, viennozīmīgi, aicināšu viņu strādāt savā komandā," turpina jaunais ministra amata kandidāts.

Jau vēstīts, ka Straujuma nolēmusi neaicināt turpināt darbu nākamajā valdībā līdzšinējo ekonomikas ministru Pavļutu. Vēstulē RP valdes priekšsēdētājam Demiteram Straujuma aicina deleģēt citu kandidātu ekonomikas ministra amatam. Kā piemērotus kandidātus viņa min pašreizējo izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski un Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi.

Kā iemeslus Pavļuta neaicināšanai valdībā Straujuma min to, ka, uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdē notikušo traģēdiju, demisionēja Valda Dombrovska (V) vadītā valdība.

Tags

Daniels Pavļuts Edmunds Demiters Ekonomikas ministrija Laimdota Straujuma Reformu partija Saeima Satversme Vjačeslavs Dombrovskis

Comment Form