RPP pērn konstatējusi 2709 epidemioloģiskās drošības pārkāpumus
Foto: Pašvaldības policija

Rīgas pašvaldības policija (RPP) pērn konstatējusi 2709 pārkāpumus saistībā ar Covid-19 noteikumu neievērošanu. Tas arī ir otrs pagājušā gada biežākais pārkāpums, liecina RPP gada pārskats.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Biežāk RPP reģistrētais pārkāpums – 3140 ir alkohola lietošana sabiedriskā vietā. Pērn arī par 16% palielinājies izsaukumu skaits saistībā ar ģimenes konfliktiem. Kopā 2020.gadā saņemti 1685 izsaukumi par ģimenes konfliktiem. Lielākā daļa varmākas ir bijušas alkohola reibumā. Liela daļa varmāku, mēģinot glābt situāciju, notikuma vietā nolemj paši aiziet no mājām un izbeigt konfliktu. Savukārt 139 gadījumos policijai nācies agresoru aizturēt.

RPP priekšnieks Juris Lūkass iesāka gada atskatu ar personāla aktualitātēm, atzīmējot, ka šobrīd no 986 štata vietām aizpildītas ir 865 jeb 87,7%. Attiecīgi vēl aizvien trūkst 12,3% darbinieku. Pilsētas iedzīvotājiem tas nozīmē, ka viens policists ir uz 1855 pilsētas iedzīvotājiem. Lūkass atzīmēja arī citās Eiropas pilsētas iedzīvotāju skaits uz vienu policistu ir krietni mazāks. Kā pozitīvā tendence tika norādīta, ka pieņemto darbinieku skaits pagājušogad pārsniedza atbrīvoto darbinieku skaitu. Tomēr 20% no jaunpieņemtajiem darbiniekiem jau pārbaudes laikā, iepazīstot darba specifiku, pārtrauca darba tiesiskās attiecības.

Tāpat Rīgas pašvaldības policija 2020.gadā ir aizturējusi 886 meklēšanā izsludinātas personas. Salīdzinot ar gadu iepriekš, tas ir par 13% vairāk, tādejādi sniedzot lielu atbalstu arī Valsts policijai.

No 118 561 izsaukumiem 49,3% bija par ceļu satiksmes noteikumu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem. Kā pozitīvo iezīmi Rīgas pašvaldības policija pieminēja, ka pēdējo gadu laikā izsaukumu skaits tieši par šāda veida pārkāpumiem pieauga tikai par 2%.

Savukārt runājot par RPP stratēģisko attīstības plānu nākamajiem četriem gadiem, Lūkass īpaši atzīmēja vienu no iestādes prioritātēm – policijas klātbūtnes stiprināšanu apkaimēs un nedrošības sajūtas mazināšanu. RPP plāno paplašināt pilsētas videonovērošanas centru, izvietojot kameras pilsētas nedrošākajās apkaimēs. Šobrīd RPP darbinieki nepārtrauktā diennakts režīmā veic sabiedriskās kārtības un drošības uzraudzību pilsētas publiskajās vietās ar 229 videonovērošanas kameru starpniecību. Plānota arī dažādu analītisko rīku implementēšana videonovērošanā, notikumu kartēšana, patrulēšanas modeļa uzlabošana un reaģēšanas laika uz ārkārtējiem notikumiem samazināšana.

Starp RPP nākamo gadu prioritātēm tika arī izvirzīta policijas darba atklātība un sabiedrības uzticības veidošana, policijas darba efektivitātes uzlabošana, tehnoloģijas un sociālie mediji, apmācību pilnveidošana un izglītības uzlabošana, kā arī darbinieku labklājība un drošība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Koronavīruss Covid-19 Rīgas pašvaldības policija Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form