Veiss
Foto: Veiss

Pašvaldības uzņēmums "Rīgas Satiksme" (RS) pārstrādājis 2010.gada budžeta projektu, taču neatsakās no nodoma palielināt biļešu cenas, vien piekrītot mazākam tarifa kāpumam no 40 līdz 50 santīmiem, nevis 60 santīmiem, kā bija iecerēts iepriekš, portāls "Delfi" uzzināja RS.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
RS trešdien nolēma prasīt 50 santīmu tarifa noteikšanu, saglabājot visas atlaižu kategorijas un palielinot kopējo atlaižu apjomu skolēniem, studentiem, pensionāriem un citiem rīdziniekiem. Tā, piemēram, pensionāriem arī turpmāk maksa par braucienu saglabātos 20 santīmi. Ievērojot pašvaldības prioritātes, RS arī jaunajā aprēķinā piedāvās nepaaugstināt to biļešu cenas, kam jau piemērotas pašvaldības atlaides. Saskaņā ar braucienu reģistrāciju datiem – vidēji 60 līdz 70% no veiktajām reģistrācijām katru dienu tiek veiktas tieši ar atlaižu biļetēm. Plānots, ka, pārskatot maksu par braucienu, ieņēmumus nedaudz varētu palielināt un, uzņemoties zināmu risku, uzņēmums nākošo gadu varētu sākt ar 6,6 miljonu budžeta deficītu. RS skaidro, ka pie kopējiem sabiedriskā transporta izdevumiem - 97,1 miljons latu - nav iespējams ar izdevumu optimizācijas palīdzību atrast vairāk kā 12 miljonus latu. Papildu jau šajā gadā veiktajai optimizācijai, rasta iespēja vēl par pieciem miljoniem samazināt izdevumus 2010. gadā, izsmeļot visas iespējas. Izdevumi plānoti tā, lai segtu, pirmkārt, pakalpojuma izmaksas, otrkārt, kredītsaistības un obligātos maksājumus. Pārējie izdevumi plānoti taupības režīmā. Vienīgā pozīcija, kurā izdevumi nedaudz pieauguši salīdzinājumā ar 2009. gadu, ir kredītu maksājumi, sasniedzot 18 miljonus latu. Ražošanas izmaksas samazinātas proporcionāli darba apjomam. Samazināti izdevumi darba samaksai – gan samazinot darbinieku skaitu par vairāk nekā 1000 darbiniekiem, gan mazinot algas par vairāk nekā 20 %. Rīgas mērs Nils Ušakovs vēl nav saņēmis oficiālus RS aprēķinus, bet viņa nostāja ir, ka palielinot biļešu cenas, nedrīkst mainīties pašreiz noteiktais braukšanas tarifs atlaižu saņēmējiem. Tādā veidā, arī ceļot biļešu cenas, palielinātos atlaižu apjoms, portālu "Delfi" informēja mēra pārstāve Anna Kononova. Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka RS plānoja braukšanas maksu Rīgas sabiedriskajā transportā paaugstināt no 40 līdz 60 santīmiem. Lūgumu ļaut celt biļešu cenas uzņēmums iesniedza Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijā un to bija plānots skatīt otrdien, taču pēc Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) rīkojuma jautājumu atlika. Otrdien, tiekoties ar RS vadību, Ušakovs uzņēmuma uzdeva vēlreiz pārskatīt nākamā gada budžetu, lai rastu iespēju maksu par biļetēm Rīgas sabiedriskajā transportā nepaaugstināt. Viņš uzskata, ka RS ir jāpilda arī sociāla funkcija un sabiedriskajam transportam jābūt pieejamam iedzīvotājiem. Lēmumu celt cenas uzņēmums pamato ar valdības atteikšanos turpmāk dotēt pasažieru pārvadājumus, savukārt Rīgas pašvaldības budžeta iespējas ir samazinājušās un plānotā dotācija sabiedriskajam transportam 2010.gadā varētu būt par sešiem miljoniem latu mazāka nekā šogad.
Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form