Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijā piedzimuši 5220 bērni, kas ir lielākais jaundzimušo skaits pēdējo gadu laikā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Šogad visvairāk bērnu dzimuši martā - 1920, bet janvārī un februārī dzimušo skaits bija attiecīgi 1670 un 1630.

Kā liecina statistika, pēdējo desmit gadu laikā lielāks jaundzimušo skaits gada pirmajā ceturksnī bijis tikai 1995.gadā, kad pirmajos trīs mēnešos Latvijā piedzima 5683 bērni. Savukārt pārējos gados dzimstības līmenis bija zemāks, un vismazāk jaundzimušo pirmajā ceturksnī bija 1998.gadā - 4423 bērni.

Uzlabojoties dzimstības rādītājiem, samazinājies arī mirušo Latvijas iedzīvotāju skaits. Šā gada pirmajā ceturksnī miruši 8590 iedzīvotāji, kas ir zemākais rādītājs kopš 1995.gada, izņemot 2001.gada pirmo ceturksni, kad mira 8504 iedzīvotāji.

Šā gada pirmajā ceturksnī visvairāk iedzīvotāju - 3210 - mira martā.

Neskatoties uz uzlabojumiem dzimstības rādītājos, dabiskais pieaugums Latvijā saglabājies negatīvs - mirušo iedzīvotāju skaits par 3370 cilvēkiem pārsniedza dzimušo skaitu. Tomēr, salīdzinot ar pēdējiem desmit gadiem, negatīvais dabiskais pieaugums šogad ir mazāks.

Savukārt migrācijas saldo šā gada pirmajā ceturksnī bijis augstākais pēdējo četru gadu laikā. Šogad no Latvijas emigrējuši par 300 cilvēkiem vairāk nekā imigrējuši.

No citām valstīm Latvijā iebraukuši 354 cilvēki, bet Latviju atstājuši 654 cilvēki.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form