Saeimas Tautsaimniecības, agrārās un vides komisija trešdien, uzklausot alkohola ražotājus un tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjus, nolēma tuvākajā laikā vērtēt iespējas padarīt efektīvākus sodus par alkohola ražošanas un tirgošanas pārkāpumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vairāki deputāti trešdien komisijas sēdē pauda atbalstu Alkohola ražotāju un tirgotāju asociācijas priekšlikumam padarīt daudz bargākus sodus par nelegāla alkohola ražošanu un tirgošanu, par atkārtotiem šāda veida pārkāpumiem pieļaujot arī īpašumu, kur konstatēts pārkāpums, konfiskāciju.

Šādam priekšlikumam atbalstu pauda gan deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS), gan Madars Lsmanis (JL), savukārt komisijas vadītājs Vents Armands Krauklis (TP) uzsvēra, ka šāds priekšlikums būtu rūpīgi jāizvērtē, jo var gadīties, ka īpašumu saimnieki atrodas, piemēram, Īrijā un nezina, ka viņu izīrētajās telpās notiek nelikumīgas darbības.

Komisija arī trešdien nolēma tuvākajā laikā aicināt uz sēdi finanšu un iekšlietu ministrus, lai noskaidrotu to, cik liels finansējums ir atvēlēts cīņai pret nelegālā alkohola un arī cigarešu apriti.

Jau ziņots, ka alkohola nozari pārstāvošie uzņēmēji jau iepriekš vairākkārt izteikuši priekšlikumus pastiprināt sodus par nelegālā alkohola ražošanu un tirdzniecību – grozīt Krimināllikumu un Administratīvo pārkāpumu kodeksu, paredzot sodus par preču zīmju viltošanas mēģinājumu, palielināt policijas tiesības iekļūt telpās, kurās notiek nelegālā alkohola tirdzniecība vai uzglabāšana; ierobežot valstī ievedamā alkohola apjomu bez akcīzes nomaksas, atļaujot ievest tikai vienu reizi diennaktī; atcelt legāla alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai atņemtu papildus tirdzniecības iespējas "ēnu ekonomikai"; panākt akcīzes līmeņa starpības samazinājumu starp Latviju un Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu – vai nu veicinot akcīzes nodokļa celšanu kaimiņvalstīs un/vai samazināt akcīzes nodokļa līmeni Latvijā, kā arī domāt par to, kā sekmēt policijas aktīvu ieinteresētību nelegālā alkohola apkarošanā, piemēram, izmantot tās darba nodrošināšanai daļu no akcīzes nodokļa ieņēmumiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form