Saeimā sarucis kompensācijas prasītāju skaits, vēsta 'Panorāma'
Foto: LETA

Saeimā sarucis to deputātu skaits, kuri prasa ikmēneša kompensācijas par transporta un dzīvojamo telpu īres izdevumiem, par to otrdien ziņoja Latvijas Televīzija. Lielākais kompensāciju prasītāju īpatsvars decembrī ir bijis "Saskaņas" frakcijā.

Raidījums norāda, ka pašreizējais parlamenta sasaukums gan darbojas tikai dažus mēnešus, tāpēc vēl pāragri spriest, vai šī tendence saglabāsies.

Pašreizējā Saeimā kompensāciju saņēmēju skaitā ir deputāti no visiem septiņiem Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem.

Vislielākais kompensāciju prasītāju īpatsvars decembrī ir bijis "Saskaņas" frakcijā – 77% deputātu. No "KPV LV" kompensācijas prasījuši 67%, no NA 58%, no "Jaunās Vienotības" 38% , no ZZS 36%, no JKP 31%, no "Attīstībai/Par!" 31% deputātu.

Lielākās summas decembrī kopā par transportu un dzīvojamo telpu īri kompensācijās saņēmuši "Saskaņas" deputāti Vladimirs Nikonovs – 807 eiro, Jānis Tutins – 805, Jānis Krišāns – 750 eiro, kā arī Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Jānis Vucāns – 739 eiro, un "Jaunās Vienotības" deputāts Aldis Adamovičs – 730.

"Panorāma" norāda, ka šie visi deputāti ir no attālākiem novadiem, un Saeimā valda uzskats – ja kompensāciju nebūtu – deputāti no reģioniem paliktu zaudētājos.

Iepriekšējo Saeimu laikā deputāti kompensācijas ir izmantojuši ļoti aktīvi. Piemēram, pirms astoņiem gadiem 10. Saeimā, sākot darbu, kompensācijas novembrī prasīja 82 no deputātu simta, bet decembrī 80. 11. Saeimā attiecīgi prasīja 63 un 67, 12. Saeimā – 60 un 73.

Bet pašreizējā 13. Saeimā tajos pašos pirmajos mēnešos novembrī un decembrī ir sasniegts rekords – kompensācijas novembrī prasīja mazāk nekā puse – 41 deputāts, bet decembrī – 50

Kompensāciju lielums tiek piesaistīts vidējai algai valstī. Tie, kuri dzīvo vairāk nekā 280 kilometrus ārpus Rīgas, kompensācijās var saņemt 859 eiro. Tie, kas tuvāk, piemēram, liepājnieki 773 eiro, bet 129 eiro var saņemt arī tie, kuri dzīvo 19 kilometru rādiusā ap Rīgu vai pat pašā galvaspilsētā.

LTV "Panorāma" arī jautājusi par varbūtējām izmaiņām kompensāciju sistēmā, un atklājās, ka vairāki deputāti atzīst, ka vajadzētu atteikties kompensācijas maksāt tiem, kuri dzīvo Rīgā un 30 vai 50 kilometrus ap to. Tas skartu, piemēram, deputātu Artusu Kaimiņu ("KPV LV"), kurš pagājušajā un šajā Saeimā kompensācijās kopumā saņēmis ap 5000 eiro. Pēdējā atskaite decembrī ir par 77 eiro.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Jānis Tutins Latvijas Televīzija LTV Saskaņa Vienotība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form