Saeimā vērtēs NEPLP rīkoto LTV valdes locekļu atlases konkursu
Foto: LETA

Otrdien, 29. janvārī, pulksten 8.30 Mediju politikas apakškomisijas sēdē Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) būs jāsniedz skaidrojums par neprofesionālo un neētiski sarīkoto Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu konkursu, norādīts partiju apvienības “Attīstībai/Par!” paziņojumā presei.

Saeimas Mediju politikas apakškomisijas vadītāja Vita Tērauda (A/P) norāda, ka NEPLP izveidotajā komisijā "nav nedz personālatlases profesionāļu, nedz arī neatkarīgu mediju vai kapitālsabiedrību pārvaldības ekspertu – ir tikai NEPLP locekļi. Paši atlasīs, paši vērtēs, paši lems. Tas rada pamatotas šaubas par iespēju nonākt pie vislabākā rezultāta."

Partija pauž uzskatu, ka, ignorējot likumā noteikto kārtību un labas pārvaldības principus, NEPLP apzināti izvēlējusies atkāpties no agrākās prakses un neveidot profesionālu konkursa atlases komisiju.

Likumā noteiktajās kārtībā ir paredzēts, ka atlases komisijā ārpus padomes locekļiem ir jābūt pārstāvētām koordinācijas institūcijām, neatkarīgiem ekspertiem un, ja nepieciešams, novērotājiem ar padomdevēja tiesībām.

Kā teikts partijas paziņojumā, turklāt NEPLP šādi rīkojas ne pirmo reizi – gada nogalē risinājās analoga situācija: atstādinot no amata LTV valdes locekļus, NEPLP izveidoja revīzijas komisiju LTV pārbaudei, kas sastāvēja tikai no pašiem NEPLP cilvēkiem.

Netika piesaistīti ne profesionāli revidenti, ne finansisti vai projektu vadītāji. Paši revidēja, paši pieņēma lēmumu un atlaida LTV valdes locekļus. Jau tad šāda rīcība izraisīja šaubas par lēmuma pamatotību un objektivitāti, arzīmēts paziņojumā.

No NEPLP kā no elektronisko plašsaziņas līdzekļu regulatora tiek sagaidītas augstas godīguma, uzticamības, atbildīguma un ētiskuma prasības, kuras nav attaisnojušās. Uz kārts ir likta Latvijas sabiedrisko mediju neatkarība un to iespējas nodrošināt objektīvu informāciju, atzīmēts paziņojumā.

Politiskais spēks aicina NEPLP vadīties no oficiāli apstiprinātajām "Vadlīnijām kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu kandidātu atlasei un izvērtēšanai", kas saskaņā ar likumu ir saistošas visām Latvijas kapitālsabiedrībām, tai skaitā LTV.

Jau vēstīts, ka pagājušā gada 28. decembrī NEPLP kā valsts kapitāla daļu turētāja vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam.

NEPLP pārstāvji norādīja, ka LTV 2017. un 2018. gadā nav nodrošinājusi stratēģisku attīstības projektu plānošanu un uzraudzību noteiktajos termiņos un budžeta rāmjos, kas rada risku, ka nodokļu maksātāju līdzekļi netiek izlietoti iespējami efektīvi sabiedrības interesēs.

Pēc tam NEPLP izsludināja konkursu uz vakantajiem LTV valdes locekļu amatiem. Pretendenti uz vakantajiem LTV valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem tiek aicināti iesniegt savus pieteikumus līdz 15. februārim.

Pēc iesniegto pieteikumu izvērtēšanas atbilstošākie kandidāti tiks aicināti uz intervijām un tiks izvērtēti vairākās kārtās. Konkursa nolikums nosaka, ka informācija par konkursa trešajā kārtā iekļuvušajiem kandidātiem tiks publiskota.

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) pieprasījusi NEPLP pārtraukt LTV valdes locekļu atlases procedūru un izsludināt jaunu konkursu uz vakantajiem amatiem LTV valdē, ievērojot gan Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasības, gan labas korporatīvās pārvaldības prakses standartus.

Savukārt NEPLP norādījusi, ka LŽA, izplatot nepatiesu informāciju, cenšas panākt LTV valdes locekļu amatu pretendentu vārdu slēpšanu.


Source

www.DELFI.lv

Tags

Latvijas Televīzija LTV NEPLP Saeima
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form