AFI

Saeimas Budžeta un finanšu komisija šodien neatbalstīja tikai dažus deputātu priekšlikumus par grozījumiem šā gada budžetā. Komisija atbalstīja visus tos priekšlikumus, pret kuriem pozitīvu attieksmi bija izteikusi valdība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Komisijas deputāti negaidīti ar minimālu balsu vairākumu atbalstīja arī divu galvojumu piešķiršanu farmaceitiskajiem uzņēmumiem SIA "Silvanols" 350 000 latu un AS "Olainfarm" 6 800 000 latu apjomā.

Deputāti noraidīja galvenokārt tos priekšlikumus, kurus bija iesnieguši opozīcijas deputāti - Leons Bojārs, Pēteris Salkazanovs, kā arī savienības "Latvijas ceļš" deputāts Valdis Birkavs.

Netika atbalstīts arī Izglītības un zinātnes komisijas ierosinājums 935 000 latu piešķirt Latvijas Universitātes personāla atjaunošanai, akadēmiskā personāla atjaunošanai - 1,5 miljonus latu, Skolotāju tālākizglītības fondam - 115 000 latu. Netika atbalstīta arī šīs komisijas ierosinātā Nacionālās bibliotēkas strādājošo darba algas palielināšanai par 30%, tam vēl šogad piešķirot 69 000 latu.

Komisijā kopumā saņemti 326 priekšlikumi budžeta grozījumiem par kopējo summu 9 666 000 lati no Saeimas deputātiem, komisijām un frakcijām. Ap 100 priekšlikumus bija izteikusi valdība.

Lielākajai daļai budžeta grozījumu paredzētais avots ir uzņēmuma ienākuma nodokļa pārpilde, jo šogad sasniegti labi ieņēmumi no šī nodokļa. Finanšu ministrijas sniegtā informācija liecina, ka uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi šā gada deviņos mēnešos bijuši 83,43 miljoni latu, izpildot šajā laikā plānos ieņēmumus par 116,2%.

Komisija šodien atbalstīja Tautas partija (TP) ierosinājumu piešķirt 70 000 latu Valmieras zinātnes un tehnoloģiskā projekta "Baltijas kiberpilsēta" infrastruktūras projektēšanai, 45 000 latu Preiļu pilsētas jauno kapu būvēšanai un Limbažu pilsētas domei 70 000 latu kredīta pamatsummas un procentu nomaksai par siltumapgādes sistēmas rekonstrukciju.

Kuldīgas domei TP frakcija ierosinājusi piešķirt 650 000 latu kredīta atmaksai un procenta maksājumiem par Kuldīgas slimnīcas rekonstrukciju, bet 38 000 latu - Gulbenes ģimnāzijas sporta zāles tehniskajam aprīkojumam.

Kā ziņots, šajās pilsētās mēru amatos ir TP biedri.

Tika atbalstīts priekšlikums piešķirt 300 000 latu Daugavpils autotransporta mezgla izveidošanai, 33 000 latu - Preiļu sporta bāzes "Cerība" rekonstrukcijas pabeigšanai, 112 000 latu - Balvu rajona slimnīcas katlumājas rekonstrukcijai.

Tika atbalstīts apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK frakcijas ierosinājums, lai Onkoloģijas centrs saņemtu 350 000 latu lineārā paātrinātāja iekārtu iepirkšanai.

Tika piešķirti 150 000 kā dotācija Latvijas Olimpiskās komitejas programmām. Sporta spēļu atbalsta fondam tika piešķirta dotācija 354 000 latu apmērā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form