Saeimas komisija: naudai 'jāseko' bērnam arī uz privāto bērnudārzu
Foto: F64

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti otrdien, atbildot uz Izglītības un zinātnes ministrijas lūgumu sniegt komisijas viedokli par likumdevēja mērķi, grozot Vispārējās izglītības likumu, atkārtoti uzsvēra parlamenta gribu nodrošināt vienlīdzīgu pieeju pirmsskolas izglītības iestādēm bērniem no pusotra gada vecuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Saeima jau vasarā atbalstīja komisijas priekšlikumu, Vispārējās izglītības likuma 21.pantā iestrādājot principu, ka pašvaldībām savā teritorijā jānodrošina vienlīdzīga pieeja pirmsskolas izglītības iestādēm visiem bērniem no pusotra gada vecuma," skaidro komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete (V).

"Šis princips ir nozīmīga politiskā izšķiršanās. To atbalstot, deputāti vēlas redzēt, ka pašvaldības finansējums, lai cik liels vai mazs tas būtu, bērnam seko arī uz privāto bērnudārzu," uzsver komisijas priekšsēdētāja.

Komisijas sēdē otrdien pulcējās Izglītības un zinātnes ministrijas, Finanšu ministrijas, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Latvijas Pašvaldību savienības, kā arī Latvijas privāto pirmsskolu biedrības pārstāvji. Tāpat vienlīdzīgas pieejas principa ieviešanas apspriešanā piedalījās pārstāvji no Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības un vecāku iniciatīvas grupas "Nauda seko bērnam".

Puses bija vienisprātis, ka princips par vienlīdzīgu pieeju pirmsskolas izglītībai nozīmē gan to, ka jāizveido skaidra un caurspīdīga kārtība rindām uz pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēm, gan to, ka pašvaldības atvēlētajam finansējumam jāseko bērnam, ja tas apmeklē privāto pirmsskolas izglītības iestādi.

Deputāti noskaidroja, ka pašvaldības neiebilst pret šādu pieeju un vairākās pašvaldībās tieši tādā veidā jau tiek risinātas problēmas ar nepietiekamu vietu skaitu pašvaldību bērnudārzos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form