Saeimas Prezidijs nolemj atlaist parlamenta Kancelejas vadītāju
Foto: LETA

Saeimas Prezidija vairākums šodien pilnvaroja Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu (V) lūgt attiecīgo arodbiedrību pieņemt lēmumu par piekrišanu Saeimas Kancelejas direktora Māra Steina darba līguma uzteikšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lēmumā norādīts, ka Steins nav izpildījis uzdevumu par Saeimas vairāku nodaļu vadītāju amata aprakstu precizēšanu un ka Kancelejas vadītājs pēc būtības nav sniedzis rakstveida paskaidrojumu par Prezidija attiecīgā lēmuma nepildīšanu. Tāpat Steinam tiek pārmesta sistemātiska citu Prezidija lēmumu nepildīšana.

Lēmumā norādīts, ka Steinam ir jāinformē, kuras arodbiedrības biedrs viņš ir. Gadījumā, ja Kancelejas vadītājs ir darbinieku arodbiedrības biedrs, tad Saeimas priekšsēdētāja būšot pilnvarota nosūtīt vēstuli arodbiedrībai ar lūgumu pieņemt lēmumu par piekrišanu Steina darba līguma uzteikšanai.

Steins sacīja, ka ir izpildījis visus Saeimas Prezidija lēmumus, kuri bija tiesiski.

Āboltiņa skaidroja, ka iepriekšējais mēģinājums uzteikt darba līgumu bija kļūdains, jo tolaik prasība tik iesniegta nepareizas piekritības tiesai. Vaicāta, vai otrais mēģinājums būs veiksmīgāks, Saeimas priekšsēdētāja atbildēja, ka mēs dzīvojam tiesiskā valstī un ka tiesa šo jautājumu izvērtēs.

Prezidijs iepriekš pilnvaroja juristu Māri Knoku pārstāvēt Saeimas Prezidiju civillietā par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar Saeimas Kancelejas direktoru.

Steins toreiz pauda, ka viņam ir sajūta, ka Āboltiņa viņu plāno atlaist no amata kopš 2012.gada beigām, kad neesot tikusi veikta viņa novērtēšana.

Kā ziņots, Prezidijs iepriekš nolēma prasīt paskaidrojumus no Saeimas Kancelejas direktora Māra Steina par izmaiņu neapstiprināšanu vairāku vadošu Kancelejas darbinieku amatu aprakstos.

Prezidijs 15.septembrī vairākiem vadošiem Saeimas Kancelejas darbiniekiem noteica pienākumu savas kompetences līmenī sadarboties ar Saeimas iekšējās drošības vadītāju. Steinam līdz 16.septembrim bija uzdots apstiprināt attiecīgi precizētus vairāku struktūrvienību vadītāju amata aprakstus.

Atsaucoties uz Kancelejas Personāla nodaļas vadītājas Māras Jurevskas vēstuli, Prezidijs norāda, ka Personāla nodaļā nav saņemts Steina rīkojums, ar kuru apstiprināti Prezidija sēdē precizētie apraksti. Līdz ar to Prezidijs secinājis, ka Kancelejas direktors, neizpildot noteiktos uzdevumus, ir pārkāpis Darba likumu, darba līgumu un citus saistošus dokumentus.

Steins skaidroja, ka viņš nav varējis amata aprakstus papildināt precīzi, kā to licis Prezidijs, taču viņš veicis citādu papildinājumu. Prezidija lēmumu neesot bijis iespējams burtiski izpildīt, jo tas būtu pretrunā ar Darba likumu, kas liedz papildu uzdevumu uzlikšanu. Steins amata aprakstos iekļāvis normu, ka struktūrvienības vadītājiem ir pienākums sadarboties ar Saeimas iekšējās drošības vadītāju un regulāri sniegt viņam visu ar amata pienākumu izpildi saistīto informāciju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form