Saeimas un pašvaldību deputātiem varētu neprasīt Covid-19 sertifikātu
Foto: Saeimas administrācija

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 22. martā, konceptuāli atbalstīja likuma projektu, kas paredz no 1. aprīļa atzīt par spēku zaudējušu likumu "Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam", kurā bija paredzēta prasība Saeimas un pašvaldību deputātiem darba pienākumu veikšanai uzrādīt Covid-19 sertifikātu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saeimas preses dienestā portālu "Delfi" informēja, ka likums "Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam" paredz, ka deputāts Saeimas darbā ir tiesīgs piedalīties tikai tad, ja ir uzrādījis sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu.

Vienlaikus darbu turpināt var arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsilija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sadarbspējīgu sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu. Prasība pēc Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta attiecināta arī uz pašvaldību deputātiem.

"Pieņemot likumu, tika paredzēts, ka tas būs spēkā līdz šā gada 1. jūlijam, bet kopš tā spēkā stāšanās ir būtiski mainījušies apstākļi, kas bija par pamatu tā pieņemšanai", skaidroja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (Konservatīvie).

Kā atzīmēts likuma projekta anotācijā, likumā ietvertais regulējums vairs nav vajadzīgs tā mērķu sasniegšanai, jo būtiski ir uzlabojusies epidemioloģiskā situācija Latvijā, kā arī mainījies regulējums nodarbinātības jomā, ievērojami samazinot to personu kategorijas, kurām darba pienākumu veikšanai nepieciešamas vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka Saeima 2021. gada 12. novembrī galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu "Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam", kas paredz Saeimas un arī pašvaldību deputātiem darba veikšanai uzrādīt Covid-19 sertifikātu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form