Sāk EK finansēto pārtikas paku dalīšanu vistrūcīgākajām personām
Foto: DELFI Aculiecinieks

Sākot ar 14.maiju, AS "Dobeles dzirnavnieks" veic pārtikas produktu komplektu piegādes deviņām labdarības organizācijām, kuras savukārt pakas izdala par vistrūcīgākajām atzītajām personām, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Lauku atbalsta dienesta (LAD) pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pakas 448 vietās visā Latvijā dala biedrība Latvijas Sarkanais Krusts, Evaņģēlisko Kristiešu draudze "Zilais Krusts", daudzbērnu ģimeņu apvienība "Dzīpariņš", sabiedriskā organizācija "Zigate", Ventspils evaņģēliski luteriskā draudze, Rīgas vasarsvētku draudze "Kristīgais centrs "Labā vēsts"", Dagdas invalīdu brālība "NEMA", Viļānu labdarības biedrība "Mazumiņš" un biedrība "Žēlsirdības misija dzīvības ēdiens".

Šogad labdarības organizācijas plāno izdalīt 1 104 222 pārtikas produktu komplektus apmēram 157 746 personām.

Komplektā iekļauti šādi produkti: pilnpiena pulveris - 0,4 kilogrami, makaroni - viens kilograms, tvaicēti rīsi - 0,4 kilogrami, griķi - 0,4 kilogrami, manna - 0,5 kilogrami, augstākā labuma kviešu milti - 0,5 kilogrami un sautēta cūkgaļa - 0,25 kilogrami.

"Žēlsirdības misija dzīvības ēdiens", kuras pamatdarbība balstās uz veģetārisma principiem, pārtikas komplektā sautētā cūkgaļa aizstāta ar pilnpiena pulveri.

Pārtikas produktu komplektus var saņemt ģimenes vai atsevišķi dzīvojošās personas, kuras saskaņā ar normatīvajiem aktiem atzītas par trūcīgām, kā arī maznodrošinātās ģimenes un personas saskaņā ar pašvaldību saistošajiem noteikumiem.

Personai ir tiesības saņemt pārtikas komplektu, uzrādot pašvaldības sociālā dienesta izsniegtu un produktu saņemšanas brīdī spēkā esošu izziņu.

EK Pārtikas palīdzības programma vistrūcīgākajām personām tiek finansēta no Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda līdzekļiem, un to administrē LAD.

Viena trūcīgā persona gadā tiesīga saņemt sešas pārtikas pakas. Informācija par pārtikas produktu izdales vietām un laikiem ir atrodama Lauku atbalsta dienesta mājaslapā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form